Polscy siatkarze mistrzami świata do lat 19! Wszyscy rywale bez szans!

Polscy siatkarze u19 w kapitalnym stylu zdobyli mistrzostwo świata u19! Biało-czerwoni w finale udzielili prawdziwej lekcji Bułgarom i rozbili ich 3:0 (25:20, 25:19, 25:19 ). Dla Polaków to drugi złoty medal w historii.

Polscy siatkarze byli absolutnie nie do zatrzymania. Bez żadnej porażki zdobyli mistrzostwo świata u-19 i nasza reprezentacja drugi raz w historii sięgnęła po złoty medal. W finale Polacy udzielili srogiej lekcji Bułgarom i rozbili ich 3:0

Do półfinałowego meczu z Iranem drużyna prowadzona przez Michała Bąkiewicza wygrała wszystkie mecze bez straty seta. W 1/8 finału biało-czerwoni wyeliminowali Kolumbię, natomiast w ćwierćfinale byli zdecydowanie lepsi od Niemców. W półfinale wygrali z gospodarzami (Iranem) 3:1. Początek finału był dla naszych młodych zawodników dość mocno stresujący, ale to oznaczało, że w pierwszej części seta rywalizowali z Bułgarami punkt za punt. Końcówka była w wykonaniu Polaków bezwzględna i spokojnie pokonaliśmy rywali do 20.

W drugim secie biało-czerwoni również zaczęli nerwowo. Przegrywaliśmy 5:7 i Michał Bąkiewicz wziął czas. Po nim jednak gra naszej drużyny się odmieniła, zdobyliśmy cztery punkty z rzędu i Polska zaczęła nadawać rytm rywalizacji. Świetnie funkcjonował też nasz blok, którym zdobyliśmy pięć punktów w secie i spokojnie wygraliśmy partię do 19. Warto też wspomnieć o dobrej grze naszego atakującego Nowika, który kończył wiele trudnych piłek.

Trzeciego seta biało-czerwoni zaczęli zaś znakomicie. Szybko wyszliśmy na prowadzenie 6:1, po którym trener rywali wziął czas. Po nim jednak Bułgarzy wcale nie grali wiele lepiej, ale to w nasze szeregi wdarło się rozprężenie. Rywale doszli nas na dwa punkty, ale Polacy mozolnie odbudowali przewagę dzięki świetnej grze i kapitalnym blokom. m.in Nowika, który raz zablokował rywala, będąc pół metra od siatki i aż sam złapał się za głowę po tym zagraniu. Końcówka seta też należała do biało-czerwonych i pewnie pokonaliśmy rywali do 19.

Drugie mistrzostwo świata U19 w historii

Reprezentacja Polski drugi raz w historii zdobyła złoty medalu na mistrzostwach świata do lat 19 po raz drugi w historii. Na mundialu w 2015 roku w Argentynie biało-czerwoni pokonali gospodarzy 3:2. Polacy mają także na koncie dwa brązowe medale, wywalczone w 1999 oraz 2013 roku. Na MŚ w 2017 roku reprezentacja Polski zajęła 17. miejsce, natomiast dwa lata później nie brała udziału.