Media: Dwóch kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. Możliwy wielki powrót

Vital Heynen prawdopodobnie opuści reprezentację Polski siatkarzy po zakończeniu mistrzostw Europy. Faworytami w walce o posadę selekcjonera biało-czerwonych są Andrea Gardini oraz Andrea Anastasi - informuje Gianluca Pasini z "La Gazzetty dello Sport".

Kontrakt Vitala Heynena z reprezentacją Polski nie zostanie automatycznie przedłużony po zakończeniu mistrzostw Europy. Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej przyznał w rozmowie z TVP Sport, że jeśli Belg chce pozostać na stanowisku, to będzie musiał wystartować w konkursie. Vital Heynen przyznał w rozmowie dla Sport.pl, że nie był świadomy takiej sytuacji. "Dzięki za ostatnie cztery lata, w trakcie których byliście niesamowitym miejscem do treningu, jedzenia, grillowania i spacerowania" - pisał trener przed rozpoczęciem ME w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo "Według mnie Heynen nie wystartuje w konkursie. Nie ma już wielu argumentów"

Media: Andrea Gardini lub Andrea Anastasi obejmie reprezentację Polski po mistrzostwach Europy. Obaj już pracowali z biało-czerwonymi

Gianluca Pasini z "La Gazzetty dello Sport" poinformował, że faworytami w walce o wygranie konkursu na selekcjonera reprezentacji Polski są dwaj włoscy trenerzy: Andrea Gardini oraz Andrea Anastasi. Gardini rozpoczął karierę trenerską od pracy w roli asystenta Anastasiego w reprezentacji Polski w latach 2011-2013. Od stycznia tego roku Andrea Gardini odpowiada za wyniki Jastrzębskiego Węgla, który został mistrzem Polski w sezonie 2020/2021.

Andrea Anastasi prowadził reprezentację Polski w latach 2011-2013, z którą zdobył złoto i brąz Ligi Światowej, srebro w Pucharze Świata i brąz na mistrzostwach Europy. Włoch od 2019 roku jest trenerem Projektu Warszawa, a wcześniej odpowiadał za wyniki Trelfa Gdańsk, reprezentacji Belgii, Włoch czy Hiszpanii. Pasini uważa, że bez względu na wynik na ME Vital Heynen przestanie pełnić funkcję selekcjonera.

Mistrzostwa Europy siatkarzy będą odbywać się w dniach 1-19 września. Reprezentacja Polski w grupie A zmierzy się z Serbią, Grecją, Belgią, Portugalią oraz Ukrainą. Do 1/8 finału rozgrywek awansują zespoły z czterech pierwszych miejsc. Biało-czerwoni zagrają pierwszy mecz z Portugalczykami - 2 września o godzinie 17:30. Relacja na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.