Polska - Portugalia na początek mistrzostw Europy! Gdzie i o której oglądać? [TRANSMISJA TV]

Siatkarze reprezentacji Polski w swoim pierwszym meczu na tegorocznych mistrzostwach świata zmierzą się z Portugalią. Biało-czerwoni będą wyraźnym faworytem tego spotkania, a ponadto będą chcieli poprawić nastroje kibiców po igrzyskach olimpijskich. Gdzie i o której godzinie oglądać to starcie?

Początek mistrzostw Europy organizowanych w Polsce, Czechach, Estonii i Finlandię już w środę, 1 września. Całą fazę grupową drużyny Vitala Heynena zaplanowano w Krakowie, a ewentualne dalsze fazy rywalizacji mieliby rozegrać w Gdańsku i Katowicach, gdzie poznamy nowego złotego medalistę imprezy.

Zobacz wideo "Według mnie Heynen nie wystartuje w konkursie. Nie ma już wielu argumentów"

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polska-Portugalia. Forma obu drużyn

Podopieczni Vitala Heynena przystępują do mistrzostw Europy niemal dokładnie miesiąc po swoim ostatnim meczu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Po dobrych występach w fazie grupowej i awansie do dalszej fazy z pierwszego miejsca, w ćwierćfinale przegrali wówczas 2:3 z Francją, odpadając na tym etapie rywalizacji po raz piąty z rzędu.

Portugalczycy nie brali udziału w olimpijskiej rywalizacji, a ich ostatnie występy nie należą do specjalnie udanych - na osiem poprzednich meczów wygrali tylko dwa (3:2 z Czechami i 3:2 ze Słowacją). 28 sierpnia w ostatnim spotkaniu przed ME, również ze Słowacją, przegrali 1:3.

ME siatkarzy. Polska-Portugalia. Gdzie i o której oglądać spotkanie? [Transmisja TV, stream online]

Historia pojedynków pomiędzy Polską i Portugalią jest bardzo krótka. Po raz pierwszy obie reprezentacje spotkały się podczas mistrzostw Europy w 2005 roku - wówczas biało-czerwoni pewnie wygrali 3:0. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek w ramach Ligi Narodów w 2019 roku.

Pierwsze grupowe spotkanie mistrzostw Europy w siatkówce pomiędzy Polską i Portugalią rozpocznie się w czwartek 2 października o godzinie 17:30. Transmisja spotkania będzie dostępna na antenie Polsat Sport. Relacje na żywo z mistrzostw na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA