Polscy siatkarze grają o finał MŚ U-19! Wielka szansa na historyczny sukces

W środę poznamy obie drużyny, które zagrają o zwycięstwo w mistrzostwach świata U-19 siatkarzy. Szansę na dotarcie do finału ma reprezentacja Polski, która po pokonaniu 3:0 Niemców zmierzy się z Iranem. Kiedy odbędzie się to spotkanie?

Rozgrywane w Teheranie mistrzostwa świata siatkarzy U-19 w wykonaniu drużyny prowadzonej przez trenera Michała Bąkiewicza są wręcz bezbłędne. Dotychczas biało-czerwoni wygrali wszystkie swoje spotkania, nie tracąc przy tym nawet ani jednego seta. Półfinałowy pojedynek z Iranem będzie drugim spotkaniem obu zespołów na tym turnieju.

Zobacz wideo "Według mnie Heynen nie wystartuje w konkursie. Nie ma już wielu argumentów" Wybierz serwis

Mistrzostwa świata U-19 siatkarzy. Bezbłędni Polacy

W fazie grupowej tylko dwie drużyny na 20 biorących udział w turnieju zakończyły rywalizację z kompletem zwycięstw i zerowym dorobkiem straconych setów. Były to Włochy i Polska. Biało-czerwoni od początku rywalizacji pokazują znakomitą formę, którą przenieśli również na fazę pucharową.

W zmaganiach grupowych Polacy bez większych problemów radzili sobie odpowiednio z Nigerią, Indiami i Iranem. Czwarte grupowe spotkanie zakończyło się walkowerem dla biało-czerwonych, a to za sprawą rezygnacji z turnieju reprezentacji Gwatemali. W fazie pucharowej zawodnicy Michała Bąkiewicza wciąż byli bezbłędni, pokonując 3:0 Kolumbię i Niemcy.

Polacy po raz drugi z Iranem

Reprezentanci Polski do lat 19 o udział w finale turnieju zagrają z Iranem. Reprezentacja gospodarzy w 1/8 finału pokonała 3:0 Czechów, zaś w ćwierćfinale wygrała 3:1 z Argentyną. W fazie grupowej z kolei nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w starciu z biało-czerwonymi. W drugim półfinałowym pojedynku zmierzą się Bułgaria i Rosja.

Pary półfinałowe MŚ U–19 siatkarzy 2021

  • 2021-09-01: Bułgaria – Rosja (środa, godzina 13.30)
  • 2021-09-01: Polska – Iran (środa, godzina 16.30)

Nawet w przypadku porażki w półfinale polscy siatkarze będą grali o trzecie miejsce w turnieju. Starcie z Iranem odbędzie się w środę, 1 września o godz. 16:30.

Więcej o: