Polscy siatkarze w półfinale MŚ 2021 juniorów! Przez turniej idą jak burza!

Siatkarska reprezentacja Polski U-19 awansowała do półfinału młodzieżowych Mistrzostw Świata FIVB. W ćwierćfinale nasi kadrowicze pokonali Niemców 3:0 (25:19, 25:23, 28:26).

Reprezentacja Polski prowadziła niemal we wszystkich statystykach. Siatkarze mieli znacznie lepszą skuteczność w atakach 48-38 i zdecydowanie lepiej blokowali ataki Niemców (11-5). Odpowiednią przewagę nasi siatkarze wypracowali sobie już w pierwszym secie. W pewnym momencie Polska miała sześciopunktową (20:14) przewagę i spokojnie utrzymali wynik do końca pierwszego seta.

Siatkówka. Reprezentacja Polski U-19 w półfinale. Będzie walka o medal?

W drugim secie zrobiło się już bardziej wyrównanie, bo to Niemcy bardzo szybko objęli prowadzenie. Polacy szybko jednak odrobili straty i od tego czasu szli niemal punkt za punkt. Decydującym momentem była końcówka. Na wyróżnienie zasłużył natomiast Kamil Szymendera. Zdecydowanie najtrudniejsza była ostatnia partia.

Dodajmy, że najlepiej na boisku spisywali się Piotr Śliwka i Tytus Nowik. Obaj byli najlepiej punktującymi zawodnikami z polskiej reprezentacji. Zdobyli kolejno 16 i 15 punktów. W walce o wielki finał młodzieżowych MŚ 2021 podopieczni Michała Bąkiewicza zmierzą się z Iranem, który pokonał we wtorek Argentynę 3:1 (25:21, 24:26, 25:19, 25:11). Drugą parą półfinałową będzie natomiast Bułgaria i Rosja

Polacy przez turniej idą jak burza. Wygrali piąty mecz z rzędu i nie stracili ani jednego seta. Teraz mają medal na wyciągnięcie ręki. Nawet w przypadku porażki w półfinale reprezentanci będą grali o trzecie miejsce w turnieju. Kolejne starcie rozegrają w środę, 1 września o godz. 13:30.