Wyłoniono wszystkie pary ćwierćfinałowe ME w siatkówce! Polska zna już drabinkę

Znane są już wszyscy ćwierćfinaliści mistrzostw Europy siatkarek. W poniedziałkowych meczach 1/8 finału wygrywały faworytki.

Polki zagrały fatalnego pierwszego seta z Ukrainkami, ale w kolejnych nastąpiła ich przemiana - zmienniczki wprowadzone przez Jacka Nawrockiego wyraźnie wpłynęły na grę zespołu, który ostatecznie awansował do ćwierćfinału po zwycięstwie 3:1. Ukraińskie media zwróciły uwagę na bohaterkę w zespole Polek. Pisały też o sukcesie Ukrainek, ale nie zabrakło też rozgoryczenia.

Mecz Polska - Kolumbia mistrzostw świata U-19Polscy siatkarze idą jak burza na MŚJ. Wciąż nie stracili seta

Oprócz Polek, w niedzielę do ćwierćfinałów awansowały też: Turcja (po wygranej 3:1 z Czechami), Francja (3:2 z Chorwacją) i Serbia (3:0 z Węgrami). W poniedziałek do tych drużyn jako pierwsze dołączyły siatkarki Włoch, które pokonały 3:1 Belgijki. W ostatnim meczu 1/8 finału Rosjanki wygrały z Białorusinkami 3:1.

Polki w ćwierćfinale zmierzą się z reprezentacją Turcji. Aż siedem ostatnich pojedynków między tymi drużynami wygrywały Turczynki. W ostatnim pojedynku, w maju w Lidze Narodów zwyciężyły 3:1.

Początek meczu we wtorek o godz. 19.30. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Liga Narodów: Polska - Holandia, siatkówkaUkraina czekała 20 lat. Jest reakcja na przegrany mecz z Polską. I polska bohaterka