Polscy siatkarze idą jak burza na mistrzostwach świata. Wciąż nie stracili seta

Siatkarze reprezentacji Polski U-19 pokonali Kolumbię 3:0 i awansowali do ćwierćfinału mistrzostw świata rozgrywanych w Teheranie.

Biało-czerwoni dotychczas na tym turnieju spisują się znakomicie. Pokonali bez straty seta w fazie grupowej reprezentacje Nigerii, Indii, Iranu oraz walkowerem Guatemalę. W walce o ćwierćfinał zmierzyli się z Kolumbią, która wcześniej w grupie wygrała zaledwie jeden mecz (3:1 z Białorusią) i zajęła czwarte miejsce.

Kolumbijczycy rozbici w trzecim secie

Dwa pierwsze sety meczu Polska - Kolumbia były wyrównane. To jednak drużyna prowadzona przez byłego reprezentanta Polski Michała Bąkiewicza wygrała 25:19 i 25:22. Ostatnią partię Polacy rozpoczęli od prowadzenia 7:0 i pewnie ją wygrali 25:12. Biało-czerwoni zdecydowanie lepiej spisywali się na zagrywce (7-1 w asach) i mieli dużo więcej punktów zdobytych z ataku (45-29). W błędach statystyki były bardzo wyrównane (18 Polaków i 19 rywali).

Najwięcej punktów dla biało-czerwonych zdobyli: Tytus Nowik (trzynaście), Kamil Szymendera (jedenaście) oraz Jakub Majchrzak i Piotr Śliwka (obaj po dziesięć).

Polacy w ćwierćfinale zmierzą się z Niemcami, którzy pokonali Belgów 3:2. Spotkanie odbędzie się we wtorek o godz. 13.30. W innych meczach 1/4 finału zagrają: Brazylia z Rosją, Włochy z Bułgarią i Argentyna z Iranem.