Polacy idą jak burza. Iran rozbity, pierwsze miejsce w grupie już pewne. Pokaz siły

Polscy siatkarze wygrali w Teheranie z Iranem 3:0 w swoim trzecim spotkaniu fazy grupowej mistrzostw świata U-19. Dla naszych reprezentantów to także trzecie spotkanie z rzędu wygrane bez straty seta. Polacy mają już zapewniony awans z grupy A.

24 sierpnia w Iranie rozpoczęły się siatkarskie mistrzostwa świata chłopców U-19. Bierze w nich udział 20 reprezentacji w tym Polska, a zawodnicy muszą być urodzeni po 1 stycznia 2003 roku. Obrońcą tytułu zdobytego dwa lata temu w Tunezji są Włosi. Impreza potrwa do 2 września. 

Zobacz wideo "Według mnie Heynen nie wystartuje w konkursie. Nie ma już wielu argumentów"

Świetna seria polskich siatkarzy U-19. Pewne zwycięstwo nad Iranem

Polscy siatkarze na mistrzostwach świata w Iranie trafili do grupy A z gospodarzami Iranem, Nigerią, Indiami i Gwatemalą, która wycofała się z turnieju po wykryciu zakażeń koronawirusem w drużynie. Swoją serię zwycięstw rozpoczęli już drugiego dnia po rozpoczęciu turnieju, pokonując Nigerię 3:0 (25:10, 25:14, 25:18). Kolejnego dnia równie pewnie pokonali Indie 3:0 (25:14, 25:15, 25:18).

Polska - Rosja w siatkarskiej Lidze NarodówKuriozalny przepis zaważy na przyszłości polskiej siatkówki! Glinka krytykuje PZPS

W piątek natomiast w swoim ostatnim grupowym spotkaniu pokonali Iran również 3:0 (25:23, 25:23, 25:15). To spotkanie nie było jednak tak łatwe jak poprzednie, ponieważ gospodarze poważnie się postawili reprezentantom Polski. Dwa pierwsze sety były niezwykle wyrównane, ale Polacy w decydujących momentach potrafili przechylić szalę na swoją korzyść. W trzecim secie Irańczycy opadli już z sił i pomimo dobrego początku nie potrafili nawiązać walki do końca. W naszej drużynie najlepiej spisywali się Tytus Nowik i Piotr Śliwka - obaj zdobyli po 15 punktów. 

Jacek Nawrocki podczas sparingu Polska - Bułgaria w ŁodziJacek Nawrocki wskazał przyczyny porażki z Bułgarią. "Wkradły się niedokładności"

Polacy dzięki trzem pewnym zwycięstwom i walkowerze z Gwatemalą zdobyli komplet punktów i zajęli 1. miejsce w swojej grupie. W 1/8 finału zmierzą się z czwartą drużyną gruby B, którą będzie Kolumbia lub Białoruś. Mecze tej fazy turnieju zaplanowano na poniedziałek 30 sierpnia. 

Więcej o: