Polscy siatkarze wygrali z Iranem. Biało-czerwoni w 1/8 finału MŚ juniorów

Reprezentacja Polski siatkarzy do lat 19 wygrała trzeci mecz na mistrzostwach świata, pokonując 3:0 (25:23, 25:23, 25:15) gospodarzy turnieju, Irańczyków. Zawodnicy trenera Michała Bąkiewicza awansowali dzięki temu do kolejnej fazy turnieju z pierwszego miejsca w grupie.

Polscy siatkarze do lat 19 w poprzednich dwóch spotkaniach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Na początek zmagań grupowych nie dali żadnych szans Nigerii, wygrywając 3:0 (25:10, 25:14, 25:18), a w drugiej kolejce w imponującym stylu rozprawili się z Indiami, również wygrywając 3:0 (25:14, 25:15, 25:18).

Zobacz wideo "Według mnie Heynen nie wystartuje w konkursie. Nie ma już wielu argumentów"

Polska - Rosja w siatkarskiej Lidze NarodówKuriozalny przepis zaważy na przyszłości polskiej siatkówki! Glinka krytykuje PZPS

Najpierw trochę nerwów, potem łatwo wygrany set

Starcie z reprezentacją gospodarzy turnieju było jak dotąd najtrudniejszym ze spotkań dla biało-czerwonych. Choć i tym razem Polacy nie stracili ani jednego seta, Irańczycy sprawili im więcej problemów niż rywale w dwóch poprzednich spotkaniach.

Zarówno pierwszy, jak i drugi set były bardzo wyrównane. Irańczycy mieli realną szansę na zwycięstwo, jednak w kluczowych momentach to Polacy okazywali się skuteczniejsi i zapisali na swoje konto obie partie. W trzeciej biało-czerwoni byli już bezkonkurencyjni, pozwalając przeciwnikom na zdobycie jedynie 15 punktów.

Polacy czekają na rywala

Choć w grupie A mistrzostw świata w siatkówce do lat 19 znalazło się pięć drużyn, Polacy awansowali do kolejnej fazy po rozegraniu trzech spotkań i odniesieniu kompletu zwycięstw. Wszystko za sprawą faktu, że z turnieju wycofała się Gwatemala, na skutek czego wszystkie pozostałe reprezentacje z tej grupy zapisały na swoje konto po zwycięstwie.

Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza dowiedzą się, z kim zagrają w 1/8 finału w sobotę. Wtedy to wyłoniona zostanie czwarta drużyna z grupy B. O zajęcie tego miejsca powalczą reprezentacje Kolumbii i Białorusi.

Jacek Nawrocki podczas sparingu Polska - Bułgaria w ŁodziJacek Nawrocki wskazał przyczyny porażki z Bułgarią. "Wkradły się niedokładności"

Iran U-19 - Polska U-19 0:3 (23:25, 23:25, 15:25)

Polska: Piotr Śliwka 15, Tytus Nowik 15, Mateusz Kufka 10, Jakub Majchrzak 8, Kamil Szymandera 8, Kajetan Kubicki 3, Jakub Olszewski, Dominik Czerny, Kuba Hawryluk, Mateusz Nowak, Damian Biliński, Kacper Ratajewski

Więcej o: