Tak wygląda ostateczna tabela polskiej grupy ME siatkarek. Polki poznały rywalki

Siatkarki reprezentacji Polski zakończyły zmagania grupowej na mistrzostwach Europy. Choć sporo wskazywało na to, że mogą zakończyć rywalizację w tej fazie na pierwszym miejscu, po porażce 1:3 z Bułgarkami ostatecznie zajęły drugie miejsce. Wiadomo już, z kim zagrają w 1/8 finału turnieju.

Reprezentantki Polski rozpoczęły zmagania na mistrzostwach Europy od dość niespodziewanego zwycięstwa 3:1 nad Niemkami. Dzień później bez większych problemów poradziły sobie z Greczynkami, wygrywając 3:0, a następnie w stosunku 3:1 rozprawiły się z Czeszkami. Po jednym dniu przerwy biało-czerwone ponownie nie dały szans przeciwniczkom, pokonując 3:0 Hiszpanki.

Polki przegrały z Bułgarkami i wychodzą z grupy z drugiego miejsca

Starcie biało-czerwonych z Bułgarkami miało być trudną przeprawą i tak w istocie było. Choć podopieczne Jacka Nawrockiego pewnie wygrały pierwszego seta 25:18, w kolejnych rywalki były już nie do zatrzymania. Kolejne sety wygrywały odpowiednio do 21, 21 i 23, dzięki czemu wygrały 3:1 i zapewniły sobie awans z grupy z pierwszego miejsca.

Reprezentantki Polski kończą zmagania w fazie grupowej na drugim miejscu z dorobkiem 12 punktów. Trzecie miejsce zajęły Niemki z 11 punktami na koncie, a czwarte Czeszki z sześcioma punktami. Do kolejnej rundy nie zdołały awansować Hiszpanki (dwa punkty) i Greczynki (jeden punkt).

6. Grecja - 1 punkt - 0 zwycięstw - sety: 2:15

Z kim Polki zagrają w 1/8 finału mistrzostw Europy?

Taki układ tabeli w grupie B spowodował, że polskie siatkarki w 1/8 finału zmierzą się z trzecią drużyną z grupy D, czyli Ukrainkami. Zespół zza naszej wschodniej granicy przegrał dwa pierwsze mecze w turnieju (0:3 z Holenderkami i 0:3 z Turczynkami), aby następnie odnieść trzy kolejne zwycięstwa (3:1 z Finkami, 3:0 ze Szwedkami i 3:0 z Rumunkami).

Jeśli Polki awansują do ćwierćfinału mistrzostw Europy, wówczas zmierzą się ze zwycięzcą pary D1 (reprezentantki Turcji) - B4 (reprezentantki Czech).

Pierwsze mecze 1/8 finału z udziałem drużyn z grup B i D zaplanowano na 28 i 29 sierpnia, zaś z udziałem drużyn z grup A i C - 29 i 30 sierpnia.