Tak wygląda ostateczna tabela polskiej grupy ME siatkarek. Polki poznały rywalki

Siatkarki reprezentacji Polski zakończyły zmagania grupowej na mistrzostwach Europy. Choć sporo wskazywało na to, że mogą zakończyć rywalizację w tej fazie na pierwszym miejscu, po porażce 1:3 z Bułgarkami ostatecznie zajęły drugie miejsce. Wiadomo już, z kim zagrają w 1/8 finału turnieju.

Reprezentantki Polski rozpoczęły zmagania na mistrzostwach Europy od dość niespodziewanego zwycięstwa 3:1 nad Niemkami. Dzień później bez większych problemów poradziły sobie z Greczynkami, wygrywając 3:0, a następnie w stosunku 3:1 rozprawiły się z Czeszkami. Po jednym dniu przerwy biało-czerwone ponownie nie dały szans przeciwniczkom, pokonując 3:0 Hiszpanki.

Zobacz wideo Mateusz Bieniek: Paradoksalnie dobrze wyszło, że igrzyska nie były ostatnim turniejem sezonu

Mistrz olimpijski krytykuje Heynena. 'Został zatrudniony, żeby wykonać zadanie. Nie wywiązał się'Vital Heynen reaguje na słowa prezesa PZPS. "Nie byłem tego świadomy"

Polki przegrały z Bułgarkami i wychodzą z grupy z drugiego miejsca

Starcie biało-czerwonych z Bułgarkami miało być trudną przeprawą i tak w istocie było. Choć podopieczne Jacka Nawrockiego pewnie wygrały pierwszego seta 25:18, w kolejnych rywalki były już nie do zatrzymania. Kolejne sety wygrywały odpowiednio do 21, 21 i 23, dzięki czemu wygrały 3:1 i zapewniły sobie awans z grupy z pierwszego miejsca.

Reprezentantki Polski kończą zmagania w fazie grupowej na drugim miejscu z dorobkiem 12 punktów. Trzecie miejsce zajęły Niemki z 11 punktami na koncie, a czwarte Czeszki z sześcioma punktami. Do kolejnej rundy nie zdołały awansować Hiszpanki (dwa punkty) i Greczynki (jeden punkt).

Końcowa tabela grupy B na mistrzostwach Europy kobiet w siatkówce

  1. Bułgaria - 13 punktów - 4 zwycięstwa - sety: 14:4
  2. Polska - 12 punktów - 4 zwycięstwa - sety: 13:5
  3. Niemcy - 11 punktów - 4 zwycięstwa - sety: 13:6
  4. Czechy - 6 punktów - 2 zwycięstwa - sety: 8:10
  5. Hiszpania - 2 punkty - 1 zwycięstwo - sety: 4:14
  6. Grecja - 1 punkt - 0 zwycięstw - sety: 2:15

Z kim Polki zagrają w 1/8 finału mistrzostw Europy?

Taki układ tabeli w grupie B spowodował, że polskie siatkarki w 1/8 finału zmierzą się z trzecią drużyną z grupy D, czyli Ukrainkami. Zespół zza naszej wschodniej granicy przegrał dwa pierwsze mecze w turnieju (0:3 z Holenderkami i 0:3 z Turczynkami), aby następnie odnieść trzy kolejne zwycięstwa (3:1 z Finkami, 3:0 ze Szwedkami i 3:0 z Rumunkami).

Mistrz olimpijski krytykuje Heynena. 'Został zatrudniony, żeby wykonać zadanie. Nie wywiązał się'Prezes PZPS podjął decyzję w sprawie przyszłości Vitala Heynena!

Jeśli Polki awansują do ćwierćfinału mistrzostw Europy, wówczas zmierzą się ze zwycięzcą pary D1 (reprezentantki Turcji) - B4 (reprezentantki Czech).

Pierwsze mecze 1/8 finału z udziałem drużyn z grup B i D zaplanowano na 28 i 29 sierpnia, zaś z udziałem drużyn z grup A i C - 29 i 30 sierpnia.

Więcej o: