Wiadomo, na kogo Polki trafią w 1/8 finału ME siatkarek. Ważny ostatni mecz w grupie

Polskie siatkarki są pewne awansu do 1/8 finału ME, ale z Bułgarią zagrają o pierwsze miejsce w grupie. Choć sytuacja nie jest rozstrzygnięta, to wiemy, z kim Polki zmierzą się w kolejnej fazie turnieju.

Jak dotąd polskie siatkarki świetnie radzą sobie w czasie trwających mistrzostw Europy. Zespół Jacka Nawrockiego wygrał cztery mecze z rzędu, stracił zaledwie dwa sety i jest liderem grupy B. Polki są pewne awansu do 1/8 finału turnieju, ale wciąż nie wiadomo, czy zajmą pierwsze miejsce w grupie. 

Zobacz wideo Mateusz Bieniek: Paradoksalnie dobrze wyszło, że igrzyska nie były ostatnim turniejem sezonu

Mistrzostwa Europy siatkarek. Wiemy, z kim Polki mogą zmierzyć się w 1/8 finału 

W środę i czwartek zostaną rozegrane ostatnie mecze fazy grupowej ME. Zgodnie z turniejową drabiną zespoły z grupy B zmierzą się z drużynami z grupy D według znanego schematu 1B - 4D, 2B - 3D, 3B - 2D, 4B - 1D. Sytuacja w grupie D wygląda następująco:

  1. Turcja - 15 punktów, bilans setów 15:1
  2. Holandia - 12, 12:4
  3. Ukraina - 6, 6:7
  4. Szwecja - 5, 6:11
  5. Finlandia - 4, 6:13
  6. Rumunia - 0, 3:12

Mimo że wciąż nierozegrany został mecz pomiędzy Ukrainą i Rumunią, to wiadomo, na których miejscach zakończą fazę grupową poszczególne zespoły. Jako że Polska nie może spaść poniżej drugiego miejsca, to w 1/8 finału zespół Jacka Nawrockiego na pewno zmierzy się z trzecim bądź czwartym zespołem grupy D. 

Liga Narodów: Polska - Holandia, siatkówkaKibice poskarżyli się na Polsat do KRRiT. Rada zbada, czy stacji należy się kara

Jeśli Polki utrzymają pierwsze miejsce w grupie, ich rywalem będzie czwarta Szwecja. Aby tak się stał,  Polska musi wygrać lub przegrać maksymalnie w stosunku 2:3 z trzecią w tabeli Bułgarią. W przypadku wygranej środowych rywalek 3:0 bądź 3:1 polskie siatkarki zmierzą się z Ukrainą. Dla Bułgarii mecz z Polską będzie o tyle istotny, że zespół aktualnie zajmuje trzecie miejsce w grupie B. Jeśli na takim zakończy udział w fazie grupowej, to w 1/8 finału zagra z faworyzowanymi Holenderkami. 

Mistrz olimpijski krytykuje Heynena. 'Został zatrudniony, żeby wykonać zadanie. Nie wywiązał się'Prezes PZPS podjął decyzję w sprawie przyszłości Vitala Heynena!

Polska - Bułgaria. Gdzie i o której obejrzeć spotkanie? Transmisja TV, stream online

Siatkarska reprezentacja Polski kobiet zagra w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy z Bułgarkami w środę 25 sierpnia o godzinie 19:30. Spotkanie będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport oraz w serwisie Ipla.tv. Relacja na żywo będzie dostępna na portalu Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: