Światowe media zachwycone grą Polek na otwarcie ME! Wybrały bohaterkę meczu

Reprezentacja Polski siatkarek znakomicie rozpoczęła mistrzostwa Europy od zaskakującego zwycięstwa z Niemkami 3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:22). Zagraniczne media widzą jednak główną bohaterkę tego starcia.

- Kluczowym momentem był trzeci set. Niemki znalazły się pod presją w przyjęciu, przez co nie udało im się zablokować czterech ataków z rzędu. Po polskiej stronie atakująca Magdalena Stysiak zrobiła różnicę, ratując swój zespół na najtrudniejszych sytuacjach - czytamy na stronie Niemieckiego Związku Piłki Siatkowej. Reprezentantka Polski zrobiła wrażenie nie tylko na niemieckich dziennikarzach.

Zobacz wideo Kto odejdzie z kadry? "Widać ile ich to zdrowia kosztuje"

Reprezentacja Polski w siatkówce z ważnym zwycięstwem na mistrzostwach Europy. "Ukierunkuje w stronę pierwszego miejsca"

Reprezentacja Polski do mistrzostw Europy przystępowały po dość kiepskiej Lidze Narodów. Trener Jacek Nawrocki kontrowersyjnie mówił wprost, że nie liczy na żaden wynik, bo jego zespół jest bardzo młody. Tym bardziej zaskoczenie sprawiła 20-letnia Stysiak, która spisywała się w ataku wręcz znakomicie. Magdalena Stysiak zdobyła 30 punktów i jak podkreśla Volleyball.it, dało jej to 52-procentową skuteczność. - Znakomita. Wygrała pojedynek z Louisą Lippmann, ale warto też zwrócić uwagę na wejście Malwiny Smarzek - dodają włoscy redaktorzy.  

Trener Jacek Nawrocki i polskie siatkarkiByły reprezentant Polski grzmi po meczu otwarcia ME! "Papka dla naiwnych"

Mówi się, że inauguracyjne spotkanie z Niemkami mogło już zadecydować o tym, która z drużyn wygra grupę B, w której znalazły się także reprezentacje Bułgarii, Czech, Grecji i Hiszpanii. - To zwycięstwo ukierunkuje Polskę w walce o pierwsze miejsce w grupie. Polki dobrze zaczęły turniej, a najskuteczniejszą zawodniczką została Stysiak - pisze portal "World of Volleyball". - Były momenty, w których radziliśmy sobie lepiej, jednak Polki miały świetnie dysponowaną Magdalenę Stysiak - dodaje niemiecki portal Sport1.de.  

Kolejny mecz mistrzostw Europy polskie siatkarki rozegrają w piątek, gdy o godzinie 19:30 zmierzą się z Grecją. Polki będą zdecydowanym faworytem tego spotkania. Również w piątek dojdzie do meczu Niemek z Czeszkami (godz. 16:30).

Więcej o: