Jest stanowisko legendy polskiej siatkówki ws. dalszej gry w kadrze! "Przywiozę medal"

- Mam nadzieję, że jak zdrowie pozwoli, to medal przywiozę z igrzysk olimpijskich w Paryżu - powiedział kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski, Michał Kubiak.

Igrzyska olimpijskie w Tokio okazały się kolejnym rozczarowaniem dla polskich siatkarzy. Mimo że zespół Vitala Heynena wygrał swoją grupę i był jednym z faworytów do złotego medalu, to odpadł już w ćwierćfinale.

Zobacz wideo Tłumy witały olimpijczyków na lotnisku. "Ten dzień będę pamiętała do końca życia"

Ćwierćfinale, który dla polskich siatkarzy jest klątwą. W tym wieku nasza kadra odpadła na tym etapie już po raz piąty! W Tokio lepsi od naszych siatkarzy okazali się Francuzi, którzy wygrali z nami 3:2.

Barcelona chce gwiazdę Premier League! Ma zastąpić najdziwniejszy transfer od latBarcelona chce gwiazdę Premier League! Ma zastąpić najdziwniejszy transfer od lat

Po porażce na igrzyskach rozpoczęły się dyskusje na temat przyszłości w kadrze niektórych zawodników. Wśród nich był Michał Kubiak, który w Tokio zagrał dużo poniżej oczekiwań i możliwości. Kapitan reprezentacji Polski długo jednak zmagał się z kontuzją, która nie pozwoliła mu na grę na najwyższym poziomie.

Kubiak wypowiedział się na temat swojej przyszłości

Po turnieju w Tokio Kubiak bardzo długo nie zabierał głosu w sprawie swojej przyszłości w reprezentacji Polski. Kapitan kadry zrobił to dopiero w niedzielę w Wałczu, na specjalnym spotkaniu tamtejszych olimpijczyków z mieszkańcami miasta i regionu.

- Tego, co się wydarzyło, nie cofniemy. Trzeba się z tym zmierzyć i żyć dalej. Medalistkom i medalistom składam szczere gratulacje. Moim marzeniem jest, chociaż ten medal potrzymać, ale mam nadzieję, że jak zdrowie pozwoli, to medal przywiozę z igrzysk olimpijskich w Paryżu - powiedział Kubiak.

Vladan Kovacević podczas meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Raków Częstochowa - Sudova Mariampol. Bielsko-Biała, 29 lipca 2021 r.Marek Papszun ujawnia szczegóły transferu lata w Polsce! "Kwoty są przesadzone"

Kubiak zadebiutował w kadrze w 2011 roku. Cztery lata później został jej kapitanem. 33-letni zawodnik jest dwukrotnym mistrzem świata, dwukrotnym brązowym medalistą mistrzostw Europy, dwukrotnym zwycięzcą Ligi Światowej, dwukrotnym srebrnym medalistą Pucharu Świata i srebrnym medalistą Ligi Narodów.

Więcej o: