Rosyjski trener krótko podsumował Polaków. "Było jasne, że sobie nie radzą"

- Polacy byli dla mnie głównymi kandydatami do finału igrzysk olimpijskich. Już w meczu z Iranem było jasne, że Polacy nie radzą sobie dobrze - skomentował rosyjski trener Władimir Alekno występ polskich siatkarzy na IO w Tokio

Polscy siatkarze rozczarowali na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zgodnie z zapowiadaniami jeszcze przed turniejem zespół Heynena miał walczyć o medal. Po udanej fazie grupowej i czterech zwycięstwach w pięciu spotkaniach skończyło się jednak na rozczarowaniu po porażce 2:3 z Francją w ćwierćfinale turnieju. 

Zobacz wideo Kto odejdzie z kadry? "Widać ile ich to zdrowia kosztuje"

Rosyjski trener ocenił występ Polaków na IO:  Już w meczu z Iranem było jasne, że Polacy nie radzą sobie dobrze 

Wśród rozczarowanych występem Polaków jest były trener reprezentacji Rosji oraz Iranu Władimir Alekno. - Po Lidze Narodów Polacy byli dla mnie głównymi kandydatami do finału igrzysk olimpijskich. Razem z Rosją i Brazylią Już w meczu z Iranem było jasne, że Polacy nie radzą sobie dobrze. Ich odpadnięcie w ćwierćfinale było jedną z największych niespodzianek - powiedział w rozmowie ze sport.business-gazeta.ru. Wśród innych niespodziewanych wyników wymienił miejsca na podium dla Argentyny oraz Francji.

Vital Heynen i Michał Kubiak, kapitan reprezentacji PolskiMistrz olimpijski punktuje Vitala Heynena. "Zablokowanie"

Doświadczony szkoleniowiec był trenerem reprezentacji Iranu na IO w Tokio. Choć jego zespół wygrał z Polską, to ostatecznie zajął dopiero piąte miejsce w grupie i nie awansował do fazy pucharowej olimpijskiego turnieju. Irańczycy przegrali trzy spotkania z rzędu - 0:3 z Kanadą, 1:3 z Iranem oraz 2:3 z Japonią.

Legenda siatkówki kończy karierę po igrzyskach. Legenda siatkówki kończy karierę po igrzyskach. "Cierpię"

- Kierownictwo federacji miało wielkie ambicje, mówiło o medalach. Kibice również oczekiwali cudów. Zwycięstwo nad Polską tylko zwiększyło oczekiwania, ale nie można wycisnąć cytryny, żeby wypłynął z niej sok pomidorowy. Mieliśmy zbyt wiele problemów, z którymi nie byliśmy sobie w stanie poradzić w ciągu kilku miesięcy. Wiele przez to straciliśmy - powiedział Alekno, który po turnieju pożegnał się z pracą w reprezentacji Iranu. 

Więcej o: