Jacek Nawrocki podał 14-osobową kadrę siatkarek na ME. Kilka zaskoczeń

Trener polskiej reprezentacji siatkarek Jacek Nawrocki podał 14-osobową listę zawodniczek powołanych na zbliżające się mistrzostwa Europy. Zaskoczeniem wśród powołanych może być nieobecność jednej z kluczowych postaci polskiego zespołu.

Tegoroczne mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet rozpoczną się 18 sierpnia i będą rozgrywane w czterech krajach - Serbii, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii. Jeszcze przed wylotem polskich siatkarek Jacek Nawrocki podał listę 14 zawodniczek, które powalczą o tytuł najlepszego zespołu na Starym Kontynencie.

Zobacz wideo Jacek Nawrocki tłumaczy cele polskich siatkarek. "Walczymy o rozwój tej reprezentacji"

Jacek Nawrocki wysłał powołania na ME

Wśród powołanych znalazły się kluczowe zawodniczki, takie jak Martyna Grajber, Malwina Smarzek czy Magdalena Stysiak. Na pokładzie samolotu lecącego do bułgarskiego Płowdiwu, gdzie biało-czerwone rozegrają spotkania w ramach grupy B znajdzie się również Maria Stenzel, która w meczu towarzyskim z Niemkami doznała niegroźnego urazu.

Jacek Nawrocki podczas sparingu Polska - Bułgaria w ŁodziSensacyjne informacje ws. Jacka Nawrockiego, selekcjonera polskich siatkarek

Magdalena Stysiak i Martyna Łukasik zostały powołane jako przyjmujące i atakujące. W składzie znalazło się ponadto miejsce dla Martyny Czyrniańskiej, jednej z najlepszym polskich zawodniczek podczas Ligi Narodów w Rimini. Na kontuzji Marty Krajewskiej skorzystała natomiast Katarzyna Wenerska, która od czerwca utrzymuje pewne miejsce w wyjściowej szóstce.

Agnieszka Kąkolewska bez powołania

Decyzją trenera Jacka Nawrockiego w mistrzostwach Europy nie wezmą udziału Anna Stencel, Weronika Centka, Weronika Szlagowska, Aleksandra Rasińska i Agnieszka Kąkolewska. Szczególnie nieobecność ostatniej z tych zawodniczek jest dużym zaskoczeniem. W turnieju nie zagra również Joanna Wołosz, która podjęła decyzję o przerwie od gry w kadrze narodowej.

Siatkarki reprezentacji Polski rozpoczną zmagania na mistrzostwach Europy w czwartek 19 sierpnia od meczu z Niemkami. Następnie czekają je pojedynki z Greczynkami (20 sierpnia), Czeszkami (21 sierpnia), Hiszpankami (23 sierpnia) i Bułgarkami (25 sierpnia).

Vital Heynen i Michał Kubiak, kapitan reprezentacji PolskiMistrz olimpijski punktuje Vitala Heynena. "Zablokowanie"

Skład reprezentacji Polski siatkarek na mistrzostwa Europy

  • Rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Julia Nowicka
  • Przyjmujące: Martyna Grajber, Martyna Łukasik (również atakująca), Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Magdalena Stysiak (również atakująca)
  • Środkowe: Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Marta Pol
  • Atakujące: Malwina Smarzek
  • Libero: Maria Stenzel, Monika Jagła
Więcej o: