Jest oficjalny ranking reprezentacji siatkarzy po igrzyskach w Tokio

Światowa Federacja Siatkówki opublikowała najnowszy ranking FIVB, w którym wzięte są pod uwagi wyniki osiągnięte na igrzyskach olimpijskich. Mimo rozczarowującego występu w Tokio, reprezentacja Polski znajduje się na drugim miejscu w zestawieniu.

Ranking FIVB jest publikowany co miesiąc. Od lutego 2020 roku Światowa Federacja Siatkówki wprowadziła nowe zasady, według których w zestawieniu brane są pod uwagę wszystkie oficjalne rozgrywki, czyli igrzysk olimpijskie, imprezy rangi światowej i kontynentalnej, Liga Narodów, ale także mniej istotne turnieje, jak chociażby Challenger Cup czy kwalifikacje do turniej mistrzowskich. 

Zobacz wideo Kto odejdzie z kadry? "Widać ile ich to zdrowia kosztuje"

Ranking FIVB po IO w Tokio. Polska wciąż na drugim miejscu 

FIVB opublikowała najnowszy w ranking zaktualizowany o wyniki osiągnięte na igrzyskach olimpijskich. Choć zespół Vitala Heynena po porażce 2:3 z Francją zakończył turniej na ćwierćfinale, to utrzymali drugie miejsce w zestawieniu. Pierwsi pozostają Brazylijczycy, którzy również rozczarowali i nie zdobyli medalu na IO w Tokio, zaś trzeci są srebrni medaliści Rosjanie.

Ranking FIVB mężczyzn - stan 8 sierpnia 2021 roku:

 1. Brazylia - 395 punktów
 2. Polska - 381 punktów
 3. Rosja - 373 punkty
 4. Francja - 355 punktów
 5. USA - 311 punktów
 6. Argentyna - 304 punkty
 7. Słowenia - 287 punktów
 8. Włochy - 284 punktów
 9. Serbia - 277 punktów
 10. Kanada - 259 punktów
 11. Japonia - 252 punkty
 12. Iran - 239 punktów

Polska - FrancjaMistrz olimpijski zbulwersowany słowami Michała Kubiaka

W rankingu kobiecym również nie było zbyt wielu zmian. Na dwóch pierwszych pozycjach są reprezentacje Brazylii oraz USA, czyli ekipy, który wystąpiły w finale IO w Tokio. W decydującym spotkaniu lepsze okazały się Amerykanki, który pewnie wygrały 3:0. Reprezentacja Polski znajduje się na 14. miejscu, bezpośrednio wyprzedzając Portoryko i Bułgarię. Tuż nad Polkami są natomiast reprezentacje Niemiec oraz Korei Południowej. 

Więcej o: