Reprezentant Francji zagra w Polsce. Transferowy hit

Trevor Clevenot po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Tokio zostanie nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. Przyjmujący rozwiązał kontrakt z Ziraat Bankasi Ankara - informuje dziennikarz Giacomo Tarsi z portalu volleyball.it.

W ostatnich tygodniach pojawiło się sporo zamieszania z Tine Urnautem w roli głównej. Słoweński przyjmujący podpisał dwuletni kontrakt z Jastrzębskim Węglem w czerwcu, ale miesiąc później poprosił o jego rozwiązanie, bo zamierza występować w Zenicie Sankt Petersburg. Mistrz Polski finalnie się na to zgodził i otrzymał zadośćuczynienie od Rosjan. Wygląda na to, że Jastrzębski znalazł jego następcę.

Zobacz wideo PlusLiga. Złoto dla Jastrzębskiego Węgla. "Nikt w nas nie wierzył"

Trevor Clevenot trafi do Jastrzębskiego Węgla. Przyjmujący może w sobotę zostać złotym medalistą olimpijskim

Giacomo Tarsi z portalu volleyball.it poinformował, że Trevor Clevenot niebawem ma podpisać kontrakt z Jastrzębskim Węglem. Francuz w maju związał się umową z tureckim Ziraat Bankasi Ankara, ale ona została już rozwiązana. Clevenot w nowym zespole zastąpi Time Urnauta ze Słowenii, który miał być jednym z ważniejszych punktów obecnego mistrza Polski w najbliższym sezonie.

Na ten moment nie wiadomo, jak długi kontrakt z nowym pracodawcą ma podpisać przyjmujący reprezentacji Francji. Trójkolorowi w sobotę będą walczyć o złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio, a ich przeciwnikiem będzie Rosyjski Komitet Olimpijski. Mecz rozpocznie się o godzinie 14:15 czasu polskiego. W Jastrzębskim Węglu występuje już dwóch Francuzów – Benjamin Toniutti oraz Stephen Boyer.

Siedmiu zawodników odeszło z Jastrzębskiego Węgla po zakończeniu sezonu 2020/2021. Miejsce Jakuba Buckiego, bohatera finału PlusLigi z zakończonego sezonu przeciwko ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, zajął Stephen Boyer, który podpisał z mistrzami Polski dwuletni kontrakt. Poza tym do Jastrzębskiego dołączył Jakub Macyra, Dawid Dryja, Wojciech Szwed czy Jan Hadrava.

Więcej o: