Ruszyły igrzyska olimpijskie w Tokio! Kiedy pierwszy mecz polskich siatkarzy?

24 lipca rozpocznie się turniej olimpijski w siatkówce podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Reprezentacja Polski stanie przed szansą na poprawę wyniku sprzed pięciu lat i igrzysk w Rio de Janeiro. Kiedy i o której godzinie podopieczni Vitala Heynena rozegrają pierwszy mecz?

Biało-czerwoni na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku zajęli drugie miejsce w grupie, ustępując jedynie Argentynie i wyprzedzając Rosję oraz Iran. Ich zmagania zakończyły się jednak na ćwierćfinale, kiedy to przegrali z USA 0:3. W Tokio Polacy z pewnością będą chcieli poprawić ten wynik. Kiedy odbędzie się pierwszy mecz biało-czerwonych na igrzyskach?

Zobacz wideo Polski siatkarze są już w Japonii. Podróż relacjonowali na Instagramie

Vita Heynen i Michał KubiakHeynen wybrał najbardziej wyjątkowych siatkarzy, z którymi pracował. Jeden Polak

Świetna forma polskich siatkarzy

Podopieczni Vitala Heynena mają za sobą dwa udane turnieje, rozgrywane na krótko przed igrzyskami w Tokio. W tegorocznej edycji Ligi Narodów biało-czerwoni uplasowali się na drugim miejscu, ustępując jedynie Brazylii. W 15 meczach Polacy odnieśli 12 zwycięstw i zanotowali trzy porażki.

Tuż po Lidze Narodów siatkarze reprezentacji Polski przystąpili do rywalizacji w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Bez większych problemów uporali się ze wszystkimi trzema rywalami - Norwegią, Azerbejdżanem i Egiptem, pokonując każdego z nich w stosunku 3:0.

Kiedy polscy siatkarze rozegrają pierwszy mecz na igrzyskach?

Choć oficjalna ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich odbędzie się dopiero w piątek, 23 lipca, to już w środę rozpoczęła się rywalizacja w pierwszych dyscyplinach. Z tego powodu swoje mecze rozgrywają już zawodniczki softballu. W środę rozpoczął się także olimpijski turniej piłki nożnej kobiet.

Na igrzyskach olimpijskich w Tokio Polacy znaleźli się w grupie A obok takich reprezentacji, jak Włochy, Japonia, Kanada, Iran i Wenezuela. Pierwszy mecz na turnieju polscy siatkarze rozegrają w sobotę 24 lipca o godzinie 12:40 przeciwko Iranowi. Transmisję ze spotkania przeprowadzi stacja Eurosport.

Iracki trener broni Heynena po oskarżeniach Ngapetha o rasizmHeynen oskarżony o rasizm. Oburzony Alaa Khalaf aż zabrał głos. "Nie mogłem uwierzyć"

Kolejne pojedynki Polaków w fazie grupowej odbywać się będą w dwudniowych odstępach. 26 lipca czeka ich starcie z Włochami, 28 lipca z Wenezuelą, 30 lipca z Japonią, natomiast 1 sierpnia z Kanadą.

Więcej o: