Siatkarka reprezentacji Polski zawiesza karierę w wieku 29 lat! Oficjalnie

Przyjmująca reprezentacji Polski i Grupy Azoty Chemika Police, Natalia Mędrzyk zawiesza sportową karierę. Zawodniczka nie zamierza na razie podpisywać kontraktu z inną drużyną.

Mędrzyk ma 29 lat  i już w zeszłym sezonie zmagała się z problemami zdrowotnymi, nie grała z powodu kontuzji kolana. Teraz również nie rozgrywała wszystkich spotkań w barwach Chemika Police, w którego składzie często jej brakowało. 

Zobacz wideo Polski siatkarze są już w Japonii. Podróż relacjonowali na Instagramie

Natalia Mędrzyk zawiesiła karierę. "Zdecydowała się na przerwę od siatkówki"

Teraz zawodniczka zawiesiła karierę. "Natalia zdecydowała się na przerwę od siatkówki, na tę chwilę nie zamierza podpisywać kontraktu z żadnym klubem. Natka, życzymy ci wszystkiego najlepszego i mamy nadzieję, że zobaczymy się niebawem na parkiecie. Najlepiej w koszulce Chemika!" - przekazał klub w oficjalnym komunikacie. 

Mędrzyk gra w Chemiku od sezonu 2017/2018, a w minionym sezonie nie grała w pełnym wymiarze właśnie m.in. ze względów zdrowotnych. Potrafiła dać jednak świetne zmiany tak, jak w meczu finałowym Pucharu Polski w Nysie, którego została MVP. 

Nawrocki: Niektórych nie było z nami z takich przyczyn, które nie dają szans także na wyjazd na mistrzostwa Europy

- Niestety niektórych z nich nie było z nami z takich przyczyn, które nie dają szans także na wyjazd na mistrzostwa. Mówiłem, że nie będę rozmawiał do końca Ligi Narodów, teraz wróciliśmy do Polski po turnieju i w tym tygodniu myślę, że ten skład na zgrupowanie przed mistrzostwami Europy powstanie i zostanie ogłoszony. Chcemy bardzo zawęzić tę grupę do piętnastu lub szesnastu dziewczyn, zamknąć się w Szczyrku i trenować - mówił po Lidze Narodów trener reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki dla Sport.pl, odnosząc się także do sytuacji Mędrzyk.

Natalia Mędrzyk w składzie na zgrupowanie nie było, podobnie jak Joanny Wołosz, która także nie zagra na mistrzostwach Europy. Obie zawodniczki zagrały na turnieju sprzed dwóch lat, kiedy Polki zajęły czwarte miejsce.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.