Polacy zdominowali Memoriał Wagnera. Aż pięć nagród. MVP mógł zostać tylko jeden

Reprezentacja Polski wygrała XVIII Memoriał Wagnera, pokonując w ostatnim meczu Egipt 3:0 (25:13, 26:24, 25:19). Zawodnicy kadry prowadzonej przez Vitala Heynena zdobyli aż pięć z sześciu nagród indywidualnych, z czego nagroda MVP trafiła do Wilfredo Leona.

Reprezentacja Polski nie miała sobie równych w tegorocznej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Biało-czerwoni wygrali wszystkie trzy spotkania bez straty seta, a mecze z Norwegią oraz Azerbejdżanem rozegrali w rezerwowych składach. Drugie miejsce w Memoriale Wagnera zajął Egipt, a na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentacja Norwegii.

Zobacz wideo Michał Kubiak nie włączył jeszcze "trybu: igrzyska". "Nie wiemy, czego się tam spodziewać"

Pięć z sześciu nagród indywidualnych trafiło do siatkarzy reprezentacji Polski. MVP turnieju został Wilfredo Leon

Tuż po zakończeniu spotkania Polski z Egiptem zostały rozdane nagrody indywidualne tegorocznej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Aż w pięciu z sześciu kategorii nagrody otrzymali reprezentanci Polski. Statuetkę dla najlepszego przyjmującego w turnieju rozgrywanym w TAURON Arenie w Krakowie otrzymał Mostafa Mohamed z Egiptu.

Pozostałe nagrody trafiły w ręce reprezentantów Polski. MVP Memoriału Wagnera został Wilfredo Leon, natomiast najlepszym atakującym uznano Bartosza Kurka. Nagroda dla najlepszego rozgrywającego trafiła do Fabiana Drzyzgi, a najlepszym libero został Paweł Zatorski. Wśród zagrywających nagrodę dostał Mateusz Bieniek.

W poniedziałek 12 lipca reprezentanci Polski pojawią się na ślubowaniu olimpijskim w Warszawie, a dzień później wylecą do Japonii na krótkie zgrupowanie, które będzie odbywać się w bazie w Takasaki. Pierwszy mecz na olimpiadzie w Tokio odbędzie się w sobotę 24 lipca o godzinie 12:40, a rywalem biało-czerwonych będzie Iran. Relacja na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.