Vital Heynen nagle krzyknął do mikrofonu. I to po polsku! Mistrzostwo

Jakub Balcerski
- Obiecuję, że zrobimy wszystko, by wygrać medal. Ja dziękuję i my, cały zespół, dziękujemy - tymi słowami z polskimi kibicami przed wylotem na igrzyska do Tokio pożegnał się trener reprezentacji Polski, Vital Heynen.

Polska rozegrała towarzyski turniej - Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie, który był dla nich ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Wszystkie trzy spotkania wygrała po 3:0 - z Norwegią, Azerbejdżanem i na zakończenie z Egiptem. 

Zobacz wideo

Heynen w wyjątkowy sposób pożegnał się z kibicami. To samo zrobił po awansie na igrzyska

Po ostatnim meczu w niezwykły sposób z kibicami postanowił pożegnać się i podziękować im Vital Heynen. Belgijski trener zrobił to samo, co wykonał dwa lata temu, gdy Polacy wywalczyli awans na igrzyska olimpijskie po turnieju kwalifikacyjnym w Gdańsku. Wygłosił mowę po polsku. 

Polska wygrywa Memoriał Wagnera! Ostatni mecz przed igrzyskamiPolska wygrywa Memoriał Wagnera! Ostatni mecz przed igrzyskami

Mowa Vitala Heynena do polskich kibiców. "Chciałem tego turnieju, żeby was tutaj zobaczyć"

- Cześć! - rozpoczął głośnym okrzykiem Heynen. - Cześć, najlepsi fani na świecie. Muszę wam coś wyjaśnić: To był specjalny turniej. Niełatwy do organizacji. Ale chciałem tego turnieju. Dziękuję organizatorom i wszystkim, którzy pomagali naszym chłopakom. Dlaczego chciałem tego turnieju? Chciałem, dlatego... dlatego, chciałem, żeby was tutaj zobaczyć! I, jeden moment - przerwał i roześmiał się trener. 

Kubiak z niewielkim urazem w czasie meczu z EgiptemMichał Kubiak nagle zszedł z boiska! Najnowsze informacje ws. kapitana

Później tłumaczył dziennikarzom, że zapomniał słowa "poczuć". - I poczuć waszą obecność ostatni raz przed wyjazdem do Tokio. Dlatego jesteśmy najlepsi. I jestem dumny, że jestem waszym trenerem. Obiecuję, że zrobimy wszystko, by wygrać medal. Ja dziękuję i my, cały zespół, dziękujemy - dokończył szkoleniowiec i się ukłonił. 

Paweł Zatorski i Damian WojtaszekHeynen mógł nie zabrać do Tokio jednego z najlepszych na świecie. "Nie były to łatwe dni"

Pierwszy mecz turnieju olimpijskiego polskich siatkarzy za dwa tygodnie

Polskim siatkarzom do rozpoczęcia najważniejszej imprezy zostały dwa tygodnie. W poniedziałek mają pojawić się na ślubowaniu olimpijskim w Warszawie, a już we wtorek wylatują do Japonii. Od tego momentu będą się przygotowywać do rozpoczęcia turnieju olimpijskiego w bazie w Takasaki. Pierwsze spotkanie w Tokio - z Iranem - zagrają w sobotę, 24 lipca o godzinie 12:40. Relacje na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.