Gdzie i o której obejrzeć mecz polskich siatkarzy? Startuje memoriał Wagnera. Ostatni sprawdzian przed IO

W najbliższy piątek startuje XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który odbędzie się w krakowskiej TAURON Arenie. To będzie ostatni sprawdzian dla reprezentacji Polski przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Kto weźmie udział w turnieju? Jaki Polacy mają bilans z danymi zespołami?

Po finałowym meczu z Brazylią w Lidze Narodów poznaliśmy kadrę 12 zawodników, którzy będą reprezentować Polskę na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Vital Heynen musiał zrezygnować z wielu utalentowanych siatkarzy, m.in. z Damiana Wojtaszka, Bartosza Bednorza, Macieja Muzaja, Karola Kłosa czy Bartosza Kwolka.

Zobacz wideo Ostatni sprawdzian polskich siatkarzy przed Tokio. "Chcemy napędzić się na kolejne sukcesy"

Memoriał Wagnera. Polacy są faworytem do zwycięstwa

18. edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera będzie odbywać się od 9 do 11 lipca na TAURON Arenie w Krakowie. Poza biało-czerwonymi w turnieju udział wezmą reprezentacje Norwegii, Azerbejdżanu oraz Egiptu. Azerowie weszli do zmagań w miejsce kadry Tunezji, w której wykryto przypadki koronawirusa. Memoriał odbędzie się na zasadzie "każdy z każdym" i pierwsza drużyna w tabeli zostanie ogłoszona zwycięzcą turnieju.

"Dziękujemy kadrze Azerbejdżanu, która w tak krótkim czasie zgodziła się przyjechać do Polski i wziąć udział w turnieju. Przy wszystkich ograniczeniach związanych z koronawirusem znalezienie zastępstwa graniczyło z cudem, ale udało się i cieszymy się, że reprezentacja Polski nie musi zmieniać swoich planów treningowych czy meczowych" – mówił wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, Cezary Mróz.

Ostatnia edycja Memoriału Wagnera odbyła się w 2019 roku i wówczas została wygrana przez Brazylię. W 2020 roku udział w turnieju mieli brać biało-czerwoni, Argentyna, Iran oraz Tunezja, natomiast została ona odwołana ze względu na epidemię koronawirusa. Polacy wygrali osiem na 17 turniejów.

Memoriał Wagnera. Terminarz zmagań

9 lipca (piątek):

  • 15:00 Azerbejdżan - Egipt,
  • 18:00 Polska - Norwegia,

10 lipca (sobota):

  • 15:00 Norwegia - Egipt,
  • 18:00 Polska - Azerbejdżan,

11 lipca (niedziela):

  • 13:00 Azerbejdżan - Norwegia,
  • 16:00 Polska - Egipt.

Memoriał Wagnera. Gdzie i kiedy można oglądać mecze tego turnieju?

Transmisje z meczów XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera będą dostępne do obejrzenia na sportowych antenach Polsatu (Polsat Sport, Polsat Sport News, Polsat Sport Extra), na stronie internetowej Ipla.tv oraz w aplikacji mobilnej Ipla. Relacje ze spotkań reprezentacji Polski w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: