Oficjalnie: ZAKSA ma nowego trenera! Następca Grbicia zaprezentowany

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ogłosiła, kto zostanie jej nowym trenerem po tym, jak do Sir Safety Perugia odszedł Nikola Grbić. To Gheorghe Cretu, który wraca do pracy w Polsce.

ZAKSA poszukiwała nowego trenera odkąd tuż po wygraniu Ligi Mistrzów o rozwiązaniu kontraktu z klubem poinformował Serb Nikola Grbić. Szkoleniowiec zmienił Polskę na Włochy i został trenerem Sir Safety Perugii, gdzie wcześniej pracował Vital Heynen. 

Zobacz wideo "Polska mogłaby wysłać dwie drużyny na igrzyska do Tokio"

Gheorghe Cretu nowym trenerem ZAKSY! "Każdy z nas jest równie mocno zmotywowany"

Głównym kandydatem do objęcia wicemistrzów Polski był Brazylijczyk Marcelo Mendez, ale siatkarskie portale podawały obok niego także drugie nazwisko. To Gheorghe Cretu, na którego ostatecznie zdecydowały się władze klubu. 

53-letni Rumun pracował już kilka lat w Polsce. Prowadził AZS Olsztyn, Cuprum Lubin, a w sezonie 2018/2019 był trenerem Asseco Resovii. Od dwóch lat pracował w rosyjskim Kuzbassie Kemerowo. W pewnym momencie był także kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski, ale wówczas wybrano pracującego do dziś Vitala Heynena. 

- Praktycznie od początku mojej kariery szkoleniowej wyzwania, stawiano przede mną różne cele i wyzwania. Zawsze były to kluby, które muszą się mierzyć z różnego rodzaju presją: takie, od których oczekiwano zwycięstw i sięgania po jakieś trofea, czy też drużyny, gdzie celem było utrzymanie pozycji w lidze. Możliwość pracy z taką drużyną jak Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to niesamowite wyzwanie. Zmagania ligowe zapowiadają się bardzo interesująco. Każdy z nas jest równie mocno zmotywowany, aby powtórzyć sukces ostatniego sezonu - podkreślił Gheorghe Cretu cytowany w wypowiedzi dla oficjalnej strony ZAKSY. W filmiku promującym jego pojawienie się w klubie opublikowanym w mediach społecznościowych Cretu przywitał się z kibicami słowami "Do zobaczenia wkrótce. Gianny".

ZAKSA odmieniona po zdobyciu Ligi Mistrzów. Odeszli kluczowi gracze, są też następcy

W przyszłym sezonie PlusLigi skład ZAKSY będzie zupełnie odmieniony. Odeszli już kluczowi zawodnicy - Paweł Zatorski, Jakub Kochanowski i Benjamin Toniutti, a potwierdzono transfery Erika Shojiego, oraz Marcina Janusza. Można się spodziewać także nowego środkowego, który wkrótce dołączy do ZAKSY. Mówi się o tym, że ma nim zostać Norbert Huber, który niedawno opuścił PGE Skrę Bełchatów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.