Polscy siatkarze poznali terminarz EuroVolley 2021! Tak wygląda faza grupowa

We wrześniu startuje CEV EuroVolley Mężczyzn 2021. Konfederacja siatkarska opublikowała listę spotkań oraz daty meczów, które rozegra dwanaście reprezentacji.

Mistrzostwa Europy w siatkówce rozpoczną się 1 września 2021 roku meczami Finlandii z Macedonią Północną oraz Estonii z Litwą. Oba spotkania rozegrane zostaną o godz 19:00. Reprezentacja Polski natomiast pierwszą turniejową rywalizację rozpocznie dzień później, o godz. 20:30 z Portugalią. Jak wygląda reszta harmonogramu?

Zobacz wideo "Polska mogłaby wysłać dwie drużyny na igrzyska do Tokio"

Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. Polska przygotowuje się do turnieju

Łącznie na mistrzostwach Europy w siatkówce mężczyzn wystartują 24 drużyny, które zostały podzielone na cztery grupy. Z każdej do kolejnego etapu rozgrywek awansują cztery najlepsze zespoły. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami każdy z gospodarzy będzie w fazie grupowej gościł po jednej grupie. Spotkania rozegrane zostanę więc w Krakowie, Ostrawie (Czechy), Tallinie (Estonia) oraz Tampere (Finlandia).

Memoriał Huberta Wagnera. Mecz Polska - BrazyliaNagła zmiana rywala Polaków w Memoriale Wagnera. Jeden zespół wykluczony

Faza pucharowa natomiast rozegrana zostanie w Polsce i Czechach. Cztery mecze 1/8 finału odbędą się w Gdańsku oraz Ostrawie. Półfinały oraz finał natomiast zorganizowany zostanie w Katowicach. Według planu decydująca walka o finał ma się odbyć 14 września, wielki finał z kolei zostanie rozegrany 19 września w Katowicach. Tam też odbędzie się spotkanie o 3. miejsce. 

Reprezentacja Polski w siatkówce. Kiedy grają zawodnicy Vitala Heynena?

Zanim reprezentacja Polski wystartuje o miano najlepszej drużyny w Europie, będzie musiała rozegrać swoje mecze na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Siatkarze Vitala Heynena podobnie jak obrońcy tytułu, Serbia rozpoczną fazę grupową 2 września, kolejno meczami z Portugalią oraz Belgią. Ze sobą zmierzą się w drugiej kolejce fazy grupowej 4 września. Dzień później Polacy zagrają z Grecją, następnie Belgią (7 września) i Ukrainą (8 września).   

Więcej o: