Wygrał Ligę Mistrzów i odszedł z ZAKSY. Hit transferowy w PlusLidze!

Jakub Kochanowski już nowym w klubie! Reprezentant Polski, który niedawno ogłosił odejście z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po wygraniu z nią Ligi Mistrzów, odszedł do Asseco Resovii.

Kochanowski w minionym sezonie wywalczył z ZAKSĄ wicemistrzostwo i Puchar Polski, a także wygrał rozgrywki Ligi Mistrzów. Były to zdecydowanie najlepsze miesiące w klubowej karierze mistrza świata z 2018 roku.

Zobacz wideo Kontuzja Kochanowskiego po Lidze Narodów. "Jestem dobrej myśli"

Oficjalnie: Znamy nowy klub Kochanowskiego! Zostaje w PlusLidze

Jednak już w połowie sezonu doszło do negocjacji między wieloma klubami i wśród plotek o odejściu wielu siatkarzy z Kędzierzyna pojawiła się także ta o Kochanowskim. Na początku czerwca ZAKSA oficjalnie potwierdziła, że zawodnik odchodzi.

Pominięty na IO siatkarz zabrał głos. Będzie mu smutno, gdy będzie medalPominięty na IO siatkarz zabrał głos. Będzie mu smutno, gdy będzie medal

Teraz znamy już oficjalne informacje o tym, gdzie od przyszłego sezonu zagra Kochanowski. Zgodnie z pojawiającymi się wcześniej doniesieniami, środkowy przeniesie się do Asseco Resovii. "Jakub Kochanowski związał się z Asseco Resovią Rzeszów trzyletnim kontraktem - do końca sezonu 2023/24" - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu

Paweł Zatorski i Damian WojtaszekPolski siatkarz przegrał walkę o igrzyska. Opowiedział o kulisach

Co z urazem Kochanowskiego po Lidze Narodów?

Kochanowski przed przyjściem do ZAKSY grał po dwa lata dla PGE Skry Bełchatów i Indykpolu AZS-u Olsztyn. W reprezentacji Polski debiutował trzy lata temu i zdobył z nią złoto mistrzostw świata w 2018 roku.

Liga Narodów: Polska - Brazylia, siatkówkaSemeniuk już nie jest żółtodziobem w kadrze siatkarzy. "W CV już mam zapisane"

Środkowy znalazł się także w kadrze na igrzyska olimpijskie wybranej przez trenera Vitala Heynena. Doznał kontuzji mięśni brzucha podczas Ligi Narodów we włoskim Rimini, przez którą nie zagrał w finale rozgrywek przeciwko Brazylii. PZPS nie podał wyników szczegółowych badań zawodnika, więc prawdopodobnie uraz Kochanowskiego nie jest poważny, co wykazały wstępne wyniki. 

Więcej o: