Polska osłabiona w wielkim finale z Brazylią? Nowe informacje z kadry

Jakub Balcerski
Vital Heynen wytypował Jakuba Kochanowskiego do gry w wyjściowej szóstce w meczu półfinałowym Ligi Narodów przeciwko Słowenii. Zdjął go jednak już po połowie pierwszego seta. Po spotkaniu tłumaczył, że to tylko środki ostrożności. Teraz znamy szczegóły dotyczące zdrowia polskiego środkowego.

Polacy pokonali 3:0 Słowenię w sobotnim półfinale Ligi Narodów i w niedzielę zmierzą się z Brazylią w finale. Po spotkaniu można było mieć wątpliwości, czy w spotkaniu o złoto będzie mógł wystąpić Jakub Kochanowski.

Zobacz wideo Praca statystyka kadry siatkarzy od kulis. "Czasami któryś z chłopaków próbuje zgadnąć skład"

Heynen uspokajał ws. Kochanowskiego. Środkowy szybko zszedł z boiska w półfinale

Środkowy zagrał bardzo krótko w pierwszym secie, mimo że Heynen wystawił go w wyjściowym składzie Polaków na to spotkanie. Kibice pytali w mediach społecznościowych, czy zawodnik nie doznał żadnego urazu. W jego sprawie Heynen uspokoił tuż po meczu.

Liga Narodów: Polska - Słowenia, siatkówkaBrazylijczycy pod wrażeniem gry Polaka. "Zachwycił mnie"

- Nie stało się nic poważnego. To tylko ostrożność, którą stosujemy, gdy ktoś powie "Trenerze, nie jestem gotowy na sto procent". Zdjąłem go od razu z boiska, ale nie doznał żadnej kontuzji, po prostu czuł się nieco gorzej. Nie jestem nawet tym zmartwiony. Może jutro zagra, ale dzisiaj nie chciałem podejmować żadnej nieodpowiedzialnej decyzji, czy ryzykować - mówił szkoleniowiec.

Liga Narodów: Polska - Słowenia, siatkówkaCo za słowa słoweńskiego dziennikarza przed finałem Ligi Narodów. Tak, to o Polsce

Znamy szczegóły dotyczące Kochanowskiego. "Poczuł coś nie tak z mięśniami brzucha"

Przed niedzielnym finałem znamy już więcej szczegółów dotyczących zdrowia Kochanowskiego. - Uraz nie jest bardzo poważny, natomiast wiem, że poczuł coś nie tak z mięśniami brzucha. Szybko to zgłosił. To raczej profilaktyka, ale przynajmniej na tę chwilę nie jest to poważny uraz, żeby wykluczył Kubę na jakiś dłuższy czas - powiedział asystent Vitala Heynena, Michał Mieszko Gogol dla portalu WP Sportowe Fakty.

Michał Kubiak i Vital HeynenDrzyzga apelował do Heynena. "Powinien zostać zdjęty. Ogromny problem"

Możliwe zatem, że Kochanowski pojawi się na boisku już z Brazylią, choć jeśli wciąż będzie odczuwał pewien dyskomfort, trenerzy pewnie znów nie będą chcieli zaryzykować. Początek spotkania finałowego Ligi Narodów Polski z Brazylią w niedzielę o godzinie 15:00. Relacja na żywo i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: