Drzyzga apelował do Heynena. "Powinien zostać zdjęty. Ogromny problem"

- Michał Kubiak powinien był zostać zdjęty - stwierdził komentujący mecz na Polsacie Sport Wojciech Drzyzga.

Tegoroczna edycja siatkarskiej Ligi Narodów wkroczyła w decydującą fazę. W sobotę poznaliśmy dwóch finalistów turnieju. W pierwszym półfinale Brazylia wygrała Francją, zaś reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:0 (25:22, 25:21, 25:23). - Przed meczem poprosiłem zawodników, aby nie tylko dobrze grali, ale też walczyli o każdy punkt. Zespół zrobił to, o co prosiłem. Po raz pierwszy w tej Lidze Narodów zwycięstwo było dla nas najważniejsze - powiedział selekcjoner Vital Heynen. Ale czy na pewno wszyscy dobrze zagrali?

Zobacz wideo Wielka Dania, Wielka Austria! W Eliminacjach byliśmy wyżej, ale to oni zachwycają

"Kapitan był bardzo aktywny, ale też nieskuteczny. W ataku tylko 4/15 (27 proc.). W przyjęciu trzy razy ustrzelony przez Słoweńców. Odbierał 14 zagrywek, miał zaledwie 29 proc. przyjęcia pozytywnego i 21 proc. perfekcyjnego. Miał też takie, instynktowne przyjęcie:

To była chyba akcja meczu. Meczu, który w sumie kapitanowi wyszedł słabo. Na zagrywce Kubiak jeszcze też szuka swojej najwyższej formy. W bloku dobry, z dwoma punktami" - ocenił Kubiaka Łukasz Jachimiak, który przyznał mu notę "3" w skali 1-6. Oprócz dziennikarza Sport.pl, surowo recenzował grę Kubiaka Wojciech Drzyzga.

Vital Heynen ma za sobą trudne decyzje. 'Musiałem im odebrać marzenia'Vital Heynen zdradził swój plan. "Po raz pierwszy w tej Lidze Narodów"

- Mamy świadomość, że Kubiak zagrał słaby mecz i powinien był zostać zdjęty. Ma ogromny problem komunikacyjny z Wilfredo, jeśli chodzi o ustawienie w przyjęciu i muszą to natychmiast skorygować. Nie ma jeszcze tej pełnej energii. Jego ciało jeszcze mu tak nie służy w tych elementach, które powinny mu służyć: w zagrywce, w sprycie w ataku i w aktywniejszej pracy w obronie - przyznał komentator Polsatu.

Liga Narodów: Polska - Słowenia, siatkówkaSłoweńcy reagują na porażkę z Polską w Lidze Narodów. Bohater, pokazał klasę

Kiedy finał Polska - Brazylia?

Mecz finałowy odbędzie się w niedzielę 27 czerwca o godzinie 15:00. Transmisja meczu na TVP 1, Polsacie Sport, stronie internetowej sport.tvp.pl i Ipla.tv oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej TVP Sport i Ipla. Relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: