"Biało-czerwony walec". Komentarze po meczu Polska - Słowenia w Lidze Narodów

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała w sobotę 3:0 Słowenię i awansowała do finału Ligi Narodów. Tam czeka już na nich Brazylia. Po wygranej ze Słoweńcami płyną ogromne pochwały. "Świetny mecz", "Bardzo mocni w wielu elementach" - można przeczytać na Twitterze.

Polscy siatkarze zrewanżowali się Słoweńcom za porażkę 1:3 w fazie zasadniczej Ligi Narodów. W rozgrywanym w sobotę półfinale Polacy bardzo pewnie pokonali niewygodnego rywala 3:0. Drużyna Słowenii trzymała się cały czas bardzo blisko, ale nasi reprezentanci mieli to spotkanie pod kontrolą. Pod koniec trzeciego seta wydawało się, że rywale złapią kontakt, ale w decydującym momencie zaserwowali w siatkę.

Teraz przyszedł czas na finał, który odbędzie się już w niedzielę o godzinie 15:00. Polacy zmierzą się w nim z reprezentacją Brazylii. Dla naszych reprezentantów będzie to kolejna szansa na rewanż, ponieważ Brazylijczycy w fazie zasadniczej pokonali drużynę Vitala Heynena 3:0.

Spore pochwały reprezentacji Polski na Twitterze. "Wielka Polska, wielki Kurek, wielki mecz"

Reprezentacja Polski rozegrała w sobotę bardzo dobre spotkanie i nie pozwoliła dojść Słoweńcom do głosu. Nie umknęło to uwadze kibicom i ekspertom, którzy chwalą polskich siatkarzy na Twitterze.

- 3:0! Mamy finał Ligi Narodów! No, powoli się ten nasz biało-czerwony walec rozpędza - napisał dziennikarz Sport.pl Łukasz Jachimiak.

W podobnym tonie mecz skomentował dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Jakub Radomski. - Świetny mecz siatkarzy. Bardzo mocni dziś w wielu elementach. Przypomina się trochę 3:0 z Francją w kwalifikacjach do igrzysk. Tak gra zespół, który ma prawo myśleć o złotym medalu w Tokio. Mimo 0:3 od strony Słoweńców muszę - libero Jani Kovacic jest przekozakiem - przyznał.

- Przełamanie ze Słowenią ważniejsze niż finał. Wielka Polska, wielki Kurek, wielki mecz - skomentowała spotkanie dziennikarka TVP Sport Sara Kalisz.

- Świetny mecz do oglądania i co najważniejsze - w końcu ograliśmy Słoweńców. Bardzo fajna sprawa. Kurek w sztosie absolutnym, Drzyzga też świetnie. Jutro będzie mega trudno, bo Brazylijczycy są przekocurami, ale meczycho zapowiada się pierwsza klasa! - napisał natomiast Marcin Paluch.

Radosław Kępys również docenił przede wszystkim Bartosza Kurka. - Dziś przez dwa sety "Bartosz Kurek Show" - Forma jak w 2018 roku na MŚ. W trzecim secie rozkład ataku był już trochę większy. Co cieszy najbardziej - że przy tych zaciętych setach kilka razy mieliśmy stratę kilku punktów, a wszystko udało się odrobić - przyznał.