Znamy pierwszego finalistę Ligi Narodów! Francuzi nie mieli żadnych szans

Brazylia pierwszym finalistą siatkarskiej Ligi Narodów. W sobotę Brazylijczycy pokonali Francję 3:0 (25:20, 25:18, 25:19) i w niedzielę zagrają ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym Polska zagra ze Słowenią.

Brazylia, Polska, Słowenia, Francja - tak prezentował się skład finałowej czwórki tegorocznej Ligi Narodów. W półfinałach pierwsza w tabeli Brazylia zagrała z czwartą Francją, a o 15:00 rozpocznie się mecz drugich Polaków z trzecimi Słoweńcami.

Zobacz wideo Liga Narodów. Siatkarzom dopisują humory. Leon udaje Świętego Mikołaja, a Paweł Zatorski wygłupia się na treningu

Dla Brazylijczyków sobotni mecz był szansą zrewanżowania się Francuzom za to, co stało się 3 czerwca, gdy ekipa z Ameryki Południowej doznała jednej z zaledwie dwóch porażek w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Wtedy Francuzi po niesamowicie zaciętym meczu wygrali 3:0 (39:37, 25:18, 30:28).

Brazylia w finale Ligi Narodów

Teraz tak wyrównanej walki w setach nie było. Brazylijczycy zagrali zdecydowanie lepsze spotkanie i nie dali najmniejszych szans rywalom, wygrywając z nimi 3:0. W żadnym z setów Francuzi nie zdobyli więcej niż 20 punktów. W pierwszym było ich 20, w drugim 18, a w trzecim 19.

Anthony Joshua poznał swojego rywala! Anthony Joshua poznał swojego rywala! "To ostatni przystanek"

W finale Brazylijczycy zagrają ze zwycięzcą meczu Polska - Słowenia. Ten już o godzinie 15:00. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live. Finał Ligi Narodów w niedzielę o godzinie 15:00, 3,5 godziny wcześniej rozegrany zostanie mecz o 3. miejsce.

Więcej o: