Joanna Wołosz rezygnuje z gry w kadrze na mistrzostwach Europy!

Spore osłabienie reprezentacji Polski siatkarek. W mistrzostwach Europy nie będzie grała podstawowa rozgrywająca Joanna Wołosz.

W kwietniu tego roku Jacek Nawrocki powołał 28 zawodniczek na pierwszą część sezonu reprezentacyjnego polskich siatkarek. Wśród 28 siatkarek zabrakło Joanny Wołosz, jednej z kluczowych zawodniczek kadry w ostatnich latach.

Zobacz wideo Jak to było z rekordem asów Wilfredo Leona? "Po powtórce stwierdziłem, że as jest zasłużony"

Mecz Brazylia - JaponiaPoznaliśmy finalistki Ligi Narodów kobiet. Niewykorzystana szansa

Kadra Polski na Euro bez kluczowej siatkarki

Rozgrywająca Imoco Volley Conegliano miała nie zagrać w meczach Ligi Narodów, które odbywały się w maju i czerwcu. - Z Asią rozmawiamy w kontekście mistrzostw Europy. Teraz chcieliśmy dać szansę innym zawodniczkom na tej dość newralgicznej pozycji. Tu jest sporo przestrzeni na rozwój innych dziewczyn - mówił trener Jacek Nawrocki. Na pozycji rozgrywających szansę w Lidze Narodów dostały trzy zawodniczki: Marta Krajewska, Martyna Łazowska, Katarzyna Wenerska oraz Julia Nowicka.

Teraz okazało się, że Wołosz nie zagra w tegorocznych mistrzostwach Europy.

- Przed sezonem rozmawialiśmy z Asią. Powiedziała, że potrzebuje czasu na podjęcie decyzji. W późniejszej rozmowie podkreślała, że potrzebuje przerwy. Dwa ostatnie sezony były dla niej bardzo ciężkie pod względem obciążeń fizycznych i problemów zdrowotnych. Ze względów osobistych chciałaby mieć przerwę od reprezentacji i prosi też o zrozumienie takiej decyzji. Asia jest jeszcze otwarta dla reprezentacji. Respektuje zdanie Aśki, bo była do dyspozycji w poprzednich sezonach i brała udział w kilku mistrzostwach Europy. Choć wiem, że byłaby olbrzymim wzmocnieniem. Nie może być tak, że na jednej zawodniczce będzie zawieszona gra drużyny narodowej - powiedział Jacek Nawrocki dla portalu Polska Siatkówka na YouTube.

 

Trzykrotna mistrzyni Włoch i triumfatorka ostatniej edycji Ligi Mistrzyń być może wróci do drużyny na przyszłoroczne mistrzostwa świata.

Liga Narodów: Polska - Serbia, siatkówkaEksperci tłumaczą wybory Heynena. Pozostała jedna, wielka niewiadoma

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 18 sierpnia. Odbędą się w aż czterech krajach: Serbii, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii. Polki zagrają w grupie B w Płowdiwie z gospodyniami, Czeszkami, Niemkami, Greczynkami i Hiszpankami.

Więcej o: