Poznaliśmy finalistki Ligi Narodów kobiet. Niewykorzystana szansa

Powtórka z siatkarskiego finału Ligi Narodów kobiet z 2019 roku. Znów zagrają w nim reprezentacje Brazylii oraz USA.

W pierwszej edycji Ligi Narodów w Nankin triumfowały Amerykanki przed Turczynkami i Chinkami. W 2019 roku kolejność na podium była niemal identyczna, z jedną różnicą, że zamiast Turczynek, były Brazylijki. Przed rokiem z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki zostały odwołane.

Liga Narodów: Polska - Serbia, siatkówkaEksperci tłumaczą wybory Heynena. Pozostała jedna, wielka niewiadoma

Niewykorzystana szansa Turczynek

W tegorocznej Lidze Narodów rozegranej w Rimini w finale Amerykanki będą miały szansę na trzecie zwycięstwo z rzędu. W fazie zasadniczej zespół prowadzony przez Karcha Kiralego odniósł czternaście zwycięstw w piętnastu spotkaniach. W półfinale wygrał 3:0 (25:21, 25:23, 25:20) z Turcją. Rywalki nie wykorzystały olbrzymiej szansy w drugim secie, bo prowadziły już 15:8, 17:11 oraz 22:17! Od tego ostatniego stanu, straciły jednak siedem punktów z rzędu. Co ciekawe, Amerykanki zwyciężyły mimo faktu, że żadna z ich zawodniczek nie zdobyła więcej niż dziewięć punktów.

Amerykanki w walce o złoto zmierzą się z Brazylijkami, które wygrały z reprezentacją Japonii 3:1 (25:15, 25:23, 29:31, 25:16). W trzecim secie Brazylijki prowadziły już 24:22, miały cztery piłki setowe, ale ostatecznie przegrały na przewagi. W kolejnej partii rozbiły już rywalki. W sumie w meczu miały aż trzynaście bloków. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyły atakująca Caixeta Tandara (23) oraz przyjmująca Gabriela Braga Guimaraes (18).

Vital Heynen i Michał Kubiak, kapitan reprezentacji PolskiFIVB wszczęła dochodzenie. Heynen i Kubiak oskarżeni. Mogą mieć problemy

Finałowy pojedynek: Brazylia - USA odbędzie się w piątek o godz. 19.30. Reprezentacja Polski w tegorocznej Lidze Narodów zajęła jedenaste miejsce. Biało-czerwone wygrały pięć z piętnastu spotkań.