Poważne oskarżenia pod adresem Heynena i Kubiaka! Trener odpiera zarzuty o rasizm

Nie milkną echa środowego spotkania Polaków z Francją (2:3) w siatkarskiej Lidze Narodów. Earvin N'Gapeth oskarżył Vitala Heynena o rasizm, a Michała Kubiaka o wulgarne obelgi w kierunku Francuzów.

Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała z Francją 2:3 w ostatnim meczu fazy zasadniczej Ligi Narodów. Siatkarze Vitala Heynena i tak awansowali z drugiego miejsca do turnieju finałowego. W meczu półfinałowym rundy pucharowej zmierzą się ze swoim koszmarem - Słowenią. To jedyna drużyna, z którą Polacy przegrali w fazie zasadniczej.

Zobacz wideo Liga Narodów. Siatkarzom dopisują humory. Leon udaje Świętego Mikołaja, a Paweł Zatorski wygłupia się na treningu

Liga Narodów: Francja - Polska, siatkówkaVital Heynen podał prawie cały skład na igrzyska olimpijskie! Jedna niewiadoma

Earvin N'Gapeth oskarża Heynena i Kubiaka! Ciężkie oskarżenia

Po meczu Earvin N'Gapeth, gwiazda reprezentacji Francji, opublikował wpis na Instagramie, w którym rzucał oskarżeniami w kierunku polskiej kadry. - Trener reprezentacji Polski nazwał "czarnuchem" osobę czarnoskórą, pracującą w bańce w Rimini. To był oczywisty przejaw rasizmu! Są świadkowie, którzy to widzieli. Nie wspomnę o obelgach, która padły z ust Kubiaka (skur**syny) podczas meczu z nami. Czy taki osoby powinny być częścią siatkarskiego świata? - napisał N'Gapeth na Stories.

Earvin N'Gapeth oskarża reprezentację PolskiEarvin N'Gapeth oskarża reprezentację Polski instagram.com/earvinngapeth

Na Twitterze pojawiło się nagranie, które potwierdza wpis N'Gapetha, jeśli chodzi o słowa wypowiedziane przez Kubiaka. Kapitan polskiej kadry obraził rywali w języku francuskim, a jego słowa pojawiły się w przekazie telewizyjnym.

Do oskarżeń o rasizm odniósł się już Vital Heynen, który opublikował wpis na Twitterze. - Raz zareaguję na rzeczy pisane w internecie. Nigdy w życiu nikogo nie obrażałem na tle rasowym. Wręcz przeciwnie, wierzę w równość wszystkich ludzi bez względu na kolor skóry, religię czy pochodzenie. Dziękuję - napisał selekcjoner polskiej kadry.

Więcej o: