Vital Heynen podał prawie cały skład na igrzyska olimpijskie! Jedna niewiadoma

Jakub Balcerski
Vital Heynen podał prawie pełny skład polskich siatkarzy na igrzyska olimpijskie. Brakuje w nim tylko zawodnika na pozycji libero, na którego wybór Belg pozostawił sobie kilka dni.

Vital Heynen w przypadku awansu do Final Four Ligi Narodów miał podać skład w poniedziałek, 28 czerwca, czyli w dniu powrotu swoich zawodników do Polski po miesiącu gry na Lidze Narodów w Rimini. Decyzję Belga związek postanowił przedstawić jednak nieco wcześniej.

Zobacz wideo Jak to było z rekordem asów Wilfredo Leona? "Po powtórce stwierdziłem, że as jest zasłużony"

Vital Heynen podał "niemal cały" skład na igrzyska! Brakuje tylko libero

Pięć dni wszystko wywróciło się do góry nogami. Nie dość, że federacja poinformowała, że to w środę wieczorem poda skład, to jeszcze nie w całości. Jedno wolne miejsce w samolocie do Tokio Vital Heynen pozostawił puste.

Liga Narodów: Francja - Polska, siatkówkaPolacy zagrali tak, jak chciał Heynen. Wściekły Kubiak wykłócał się

Chodzi o pozycję libero. Heynen waha się pomiędzy wybraniem do dwunastki zawodników Pawła Zatorskiego i Damiana Wojtaszka. Zostawia sobie kilka dni na podjęcie decyzji - ostateczną ma ogłosić po niedzieli i zakończeniu Ligi Narodów.

Polska przegrała z Francją 2:3 w meczu siatkarskiej Ligi Narodów.Polska nie zajmie 1. miejsca w Lidze Narodów! Zdecydował tie-break

W przypadku innych pozycji raczej nie ma niespodzianek: spośród tych, którzy byli we Włoszech na igrzyska nie pojadą Norbert Huber i Karol Kłos spośród środkowych, Bartosz Bednorz i Tomasz Fornal spośród przyjmujących, atakujący Maciej Muzaj i rozgrywający Marcin Komenda. Jako dwaj dodatkowi zawodnicy do Tokio pojadą Huber i Fornal. Pomogą w treningach i będą z kadrą w razie kontuzji.

Kadra polskich siatkarzy na igrzyska w Tokio:

  • atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek
  • środkowi: Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek
  • rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
  • przyjmujący: Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka
  • libero: Paweł Zatorski/Damian Wojtaszek

Polscy siatkarze pokonali Argentynę 3:0 w meczu Ligi Narodów!Tak wygląda tabela siatkarskiej Ligi Narodów po meczu Polska - Francja

Polacy w dniach 26-27 czerwca rozegrają jeszcze Final Four Ligi Narodów we Włoszech. 28 czerwca wrócą do kraju, od 9 do 11 lipca zaprezentują się podczas Memoriału Huberta Wagnera, a dwa dni później mają lecieć do Takasaki. Tam będą przygotowywać się i oczekiwać na pierwszy mecz igrzysk - z Iranem zagrają 24 lipca. 

Więcej o: