Alarm! Zmiana planów Vitala Heynena! "Niemal cały skład" na Tokio!

Jakub Balcerski
"Dzisiaj wieczorem poznamy niemal cały skład polskiej reprezentacji mężczyzn na igrzyska w Tokio" - podał oficjalny profil Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Vital Heynen ma podać czternastu zawodników, którzy polecą do Japonii.

Polscy siatkarze w środę kończą udział w turnieju siatkarskiej Ligi Narodów. Mecz z Francją ustali, na którym miejscu zakończą fazę zasadniczą rozgrywek. Możliwe jednak, że wieczorem emocji będzie jeszcze więcej niż w tym spotkaniu.

Zobacz wideo Praca statystyka kadry siatkarzy od kulis. "Czasami któryś z chłopaków próbuje zgadnąć skład"

Alarm u siatkarzy! Heynen wcześniej poda skład na igrzyska! "Niemal cały"

Polski Związek Piłki Siatkowej zapowiedział, że jeszcze w środę poznamy zawodników, którzy polecą do Japonii przygotowywać się na igrzyska olimpijskie. "Dzisiaj wieczorem poznamy niemal cały skład polskiej reprezentacji mężczyzn na igrzyska w Tokio" - napisano na Twitterze. 

Liga Narodów: Kanada - Serbia, siatkówkaKatastrofa giganta! Sami wyrzucili się z Ligi Narodów, chociaż prowadzili 2:0

Najprawdopodobniej chodzi o wybór jedenastu lub czternastu siatkarzy, którzy znajdą się w polskiej kadrze. Nieoficjalne informacje podawane przez TVP Sport wskazują, że Heynen waha się jeszcze w kontekście libero. Na igrzyska pojedzie jeden zawodnik na tej pozycji - Damian Wojtaszek lub Paweł Zatorski. Możliwe także, że na razie Belg poda czternastu zawodników - dwóch miałoby dodatkowo trenować w Japonii na wypadek, gdyby któryś z siatkarzy podstawowego składu doznał kontuzji.

Termin wcześniej dzięki spotkaniu ze Szwecją na Euro 2020?

W meczach podczas igrzysk będzie mogła grać tylko dwunastka, ale polski zespół zamierza trenować z dwoma dodatkowymi zawodnikami i mieć zabezpieczenie na wypadek kontuzji w ostatnich dniach przed najważniejszą imprezą sezonu. 

Liga Narodów: Rosja - Polska, siatkówkaVital Heynen podjął decyzję! Kluczowy mecz przed Final Four Ligi Narodów

Przypomnijmy, że niedawno Vital Heynen wskazywał inny termin podania składu i okoliczności ogłoszenia tej decyzji. - Powiedziałem zawodnikom przed turniejem, kiedy podejmę decyzję. Wspólnie zgodziliśmy się, że skład podam 28 czerwca, albo 23-24, jeśli nie zagramy w fazie finałowej. I tak się stanie, ale nie myślę teraz ciągle nad samą dwunastką. Bardziej zastanawiam się nad formą kilku zawodników, przy których mam jeszcze pewne wątpliwości. To dopiero musi się wyjaśnić - wskazywał przed ostatnią serią spotkań fazy zasadniczej Ligi Narodów w rozmowie dla Sport.pl. Chyba nie byłby jednak sobą, gdyby nie podgrzał atmosfery w kluczowym momencie.

Benjamin Toniutti (po lewej) i Vital Heynen (po prawej)Heynen chce zagrać tie-breaka, a siatkarz rywali odpowiada: Wolelibyśmy wygrać szybciej

Trzeba też pamiętać, że termin podania składu nałoży się na mecz Szwecja - Polska na Euro 2020. To wywoła mniejsze dyskusje niż w momencie, gdyby pojawił się po zakończeniu Ligi Narodów, w poniedziałek.

Więcej o: