Polacy wciąż mogą wygrać fazę zasadniczą Ligę Narodów! Do spełnienia są dwa warunki

Przed nami ostatnia kolejka fazy zasadniczej Ligi Narodów. Polacy zmierzą się z Francuzami i będą patrzeć na wynik meczu Brazylii z Rosją, bo od tego zależy czy uda się im zająć pierwsze miejsce w tabeli.

Po przedostatniej kolejce, w której reprezentacja Polski wygrała z Iranem 3:0, Polacy zajmują drugie miejsce i są pewni gry w turnieju finałowym. Pierwsze miejsce zajmują Brazylijczycy, którzy pokonali Niemców w trzech setach i z 13 wygranymi są liderami Ligi Narodów. Trzecie miejsce zajmują Słoweńcy, rewelacja tegorocznych rozgrywek. W ostatniej serii gier w trzech setach pokonali oni Japonię. Czwartą lokatę zajmują Francuzi po wygranej Argentyną (3:0).

Zobacz wideo Praca statystyka kadry siatkarzy od kulis. "Czasami któryś z chłopaków próbuje zgadnąć skład"

W walce o awans do czołowej czwórki liczą się jeszcze Rosjanie, którzy wygrali z Włochami po tie-breaku i Serbowie, którzy wygrali z Holandią również po pięciu setach. W ostatniej kolejce Rosjan czeka trudne zadanie – zmierzą się oni z Brazylijczykami. Natomiast Serbowie zagrają z Kanadą. Zarówno Rosjanie jak i Serbowie, będą liczyć na potknięcie Francji, która mierzy się z Polską. Francuzi muszą wygrać, aby nie oglądać się na innych i znaleźć się w finałowej czwórce. Z czwórki teoretycznie mogą wypaść również Słoweńcy, ale mało prawdopodobne jest, żeby nie poradzili sobie z Bułgarią.

Polscy siatkarze pokonali Argentynę 3:0 w meczu Ligi Narodów!Polscy siatkarze w półfinale mogą trafić na swój koszmar! Z kim zagramy w final four?

Wciąż są szanse na pierwsze miejsce. Polacy będą ściskać kciuki za Rosjan

Polacy zajmują aktualnie drugą pozycję i są pewni gry w półfinałach. Mogą jeszcze zająć pierwsze miejsce. Muszą jednak liczyć na wpadkę Brazylii w meczu z Rosją. Oczywiście sami muszą też pokonać Francję i musi być to wygrana za trzy punkty. Przypomnijmy, że w pierwszej kolejności o miejscu w tabeli decyduje liczba zwycięstw, a dopiero potem liczba punktów.

Jeżeli Polacy zajmą w tabeli ostatecznie drugie miejsce, to zmierzą się z trzecim zespołem, czyli najprawdopodobniej Słowenią. Początek spotkania Polska – Francja w środę o godzinie 15. Relacja na żywo w Sport.pl.

Tabela przed 15. kolejką Ligi Narodów:

  1. Brazylia - 13 zwycięstw, 38 pkt, bilans setów 39:9
  2. Polska - 12 zwycięstw, 36 pkt, 37:8
  3. Słowenia - 11 zwycięstw, 31 pkt, 37:18
  4. Francja - 10 zwycięstw, 32 pkt, 38:20
  5. Rosja - 10 zwycięstw, 31 pkt, 36:21
  6. Serbia – 10 zwycięstw, 27 pkt, 33:24

Terminarz spotkań 15. kolejki Ligi Narodów:

  • g. 12:00 – Kanada - Serbia
  • g. 15:00 - Francja - Polska
  • g. 18:00 - Słowenia - Bułgaria
  • g. 21:00 - Brazylia - Rosja

Alekno"Czy wam nie wstyd? To oglądają wasze żony i dzieci". Polscy siatkarze wygrali kolejną bitwę

Więcej o: