Vital Heynen podjął decyzję! Kluczowy mecz przed Final Four Ligi Narodów

Vital Heynen podał kadrę polskich siatkarzy na spotkanie Ligi Narodów z Francją. Tym razem nie pominął żadnej z gwiazd reprezentacji i sam zapowiadał, że chciałby zobaczyć długi, wyrównany mecz.

Po wygranej 3:0 we wtorkowym meczu z Iranem polscy siatkarze zapewnili sobie grę w Final Four Ligi Narodów. Na rywala w półfinale przyjdzie im jednak nieco poczekać. Choć możliwe, że częściowo sami go sobie wybiorą - jednym z kandydatów jest Francja, z którą rozgrywają ostatni mecz fazy grupowej. 

Zobacz wideo Jak to było z rekordem asów Wilfredo Leona? "Po powtórce stwierdziłem, że as jest zasłużony"

Polscy siatkarze w najsilniejszym składzie na Francję. Vital Heynen odrzucił tylko zmienników

Polacy nie chcą odpuszczać. Po chwilowej absencji do składu Polaków na ten mecz wracają Michał Kubiak, Bartosz Kurek, czy Mateusz Bieniek. Nie ma za to zmienników podstawowych graczy: Bartosza Bednorza, Łukasza Kaczmarka, Marcina Komendy, Norberta Hubera i Tomasza Fornala.

Polscy siatkarze pokonali Argentynę 3:0 w meczu Ligi Narodów!Zagraniczne media zachwycone grą Polaków w Lidze Narodów. "Zaprezentowali się znakomicie"

Kadra polskich siatkarzy na mecz z Francją w Lidze Narodów:

  • atakujący: Maciej Muzaj, Bartosz Kurek
  • rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
  • przyjmujący: Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Wilfredo Leon
  • środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Karol Kłos
  • libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

Polscy siatkarze pokonali Argentynę 3:0 w meczu Ligi Narodów!Polscy siatkarze w półfinale mogą trafić na swój koszmar! Z kim zagramy w final four?

Co sam Heynen mówił o meczu z Francją? - Oczekuję spotkania na najwyższym poziomie. Mieliśmy już kilka trudnych meczów w Rimini, ale nie graliśmy jeszcze ani jednego tie-breaka. To ewidentnie moment, kiedy powinniśmy zagrać pięć setów i powalczyć ostrzej z tak silnym rywalem - zdradzał nam w rozmowie belgijski trener.

Polscy siatkarze pokonali Argentynę 3:0 w meczu Ligi Narodów!Decydujący mecz Polski w Lidze Narodów! Ten mecz zdecyduje z kim zagramy w półfinale [Transmisja]

Polacy wciąż mają szanse na pierwsze miejsce w tabeli Ligi Narodów. Musieliby pokonać Francję 3:0 lub 3:1, a Brazylijczycy przegrać 0:3 lub 1:3 z Rosją. Będą też pierwsi, jeśli Brazylijczycy przegrają 2:3, a Polacy wygrają w trzech lub czterech partiach. Początek spotkania Polski z Francją w Lidze Narodów zaplanowano na godzinę 15:00. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: