Decydujący mecz Polski w Lidze Narodów! Ten mecz zdecyduje z kim zagramy w półfinale [Transmisja]

Przed siatkarzami reprezentacji Polski przedostatnie spotkanie w ramach tegorocznej edycji Ligi Narodów. Pewni awansu do fazy pucharowej podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z Francją, która nie jest jeszcze pewna miejsca w czołowej czwórce. Gdzie i o której oglądać to spotkanie?

Po 14 rozegranych spotkaniach polscy siatkarze ze sporą przewagą zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów. Francuzi natomiast plasują się na czwartej lokacie z 27 punktami na koniec, co nie daje im jeszcze pewnego awansu do fazy pucharowej. O której i gdzie oglądać mecz Polska-Francja?

Zobacz wideo Liga Narodów. Siatkarzom dopisują humory. Leon udaje Świętego Mikołaja, a Paweł Zatorski wygłupia się na treningu

Polska - Francja. Dyspozycja obu zespołów

Drużyna Vitala Heynena kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Po porażce 0:3 z Brazylią, biało-czerwoni wygrali pięć kolejnych meczów: z Kanadą (3:0), Japonią (3:0), Niemcami (3:0), Argentyną (3:0) i Iranem (3:0). Znakomita gra i ani jeden stracony set w ostatnich pięciu spotkaniach udowadnia, że Polacy zasłużenie zajmują drugie miejsce w tabeli. Mecz z Francją da nam odpowiedź z kim zagramy w turnieju finałowym. Drużyna z pierwszego miejsca w tabeli zagra z czwartą ekipą. A druga zagra z trzecią. 

Polscy siatkarze pokonali Argentynę 3:0 w meczu Ligi Narodów!Polscy siatkarze w półfinale mogą trafić na swój koszmar! Z kim zagramy w final four?

Francuzi z kolei w ostatnich czasie zanotowali dwie dość zaskakujące porażki, przegrywając po 2:3 z Holandią i Włochami. W międzyczasie wygrywali jednak 3:1 z USA, 3:0 z Iranem i 3:0 z Argentyną. Trójkolorowi po 14 meczach zajmują czwarte miejsce z przewagą jednego punktu nad Rosją.

Polska - Francja. Gdzie i o której oglądać mecz?

Do ostatniego pojedynku Polski z Francją doszło podczas mistrzostw Europy w 2019 roku. Wówczas w starciu o 3. miejsce lepsi okazali się biało-czerwoni, wygrywając 3:0 (26:24, 25:22, 25:21). Ostatnie zwycięstwo Francji to z kolei Liga Narodów z 2019 roku i wygrana w stosunku 3:1 (28:26, 25:23, 24:26, 25:20).

Alekno"Czy wam nie wstyd? To oglądają wasze żony i dzieci". Polscy siatkarze wygrali kolejną bitwę

Pojedynek w ramach 15. kolejki tegorocznej edycji siatkarskiej Ligi Narodów pomiędzy Polską i Francją rozpocznie się w środę 23 czerwca o godzinie 15:00. Transmisja będzie dostępna na TVP 2 i na TVPSport.pl.

Więcej o: