Zagraniczne media zachwycone Polakami. "Trio okazało się koszmarem"

Reprezentacja Polski siatkarzy odniosła w poniedziałek kolejne zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów. Polacy pewnie pokonali Argentynę 3:0. Argentyńskie media są pod wrażeniem naszej kadry i widzą w nich faworyta do zwycięstwa w rozgrywkach.

Reprezentacja Polski siatkarzy w dalszym ciągu prezentuje się bardzo dobrze i po raz kolejny w tegorocznej Lidze Narodów odniosła łatwe zwycięstwo. Tym razem ofiarami naszej kadry zostali Argentyńczycy, którzy przegrali 0:3. Dzięki temu zwycięstwu Polacy umocnili się na drugim miejscu w tabeli i są już tylko o krok od fazy pucharowej.

Zobacz wideo Liga Narodów. Siatkarzom dopisują humory. Leon udaje Świętego Mikołaja, a Paweł Zatorski wygłupia się na treningu

Zagraniczne media pod wrażeniem gry Polaków. "Koszmar"

Argentyńczycy nie sprawili reprezentantom Polski większych problemów. Cały czas utrzymywali się blisko, ale Polacy ani razu nie stracili kontroli nad spotkaniem. W sumie dla naszej reprezentacji było to już 11 zwycięstwo w 13 rozegranych dotychczas spotkaniach w Lidze Narodów. Drużynie prowadzonej przez Vitala Heynena przydarzyły się tylko dwie porażki - ze Słowenią (1:3) i Brazylią (0:3).

Liga Narodów: Kanada - Australia, siatkówkaRekord Ligi Narodów odebrany polskim siatkarzom! Co za deklasacja!

Pod ogromnym wrażeniem dyspozycji polskich siatkarzy w spotkaniu z Argentyną były argentyńskie media. Dziennik "El Litoral" przyznał, że Polacy byli koszmarem dla ich reprezentantów. - Polska, dwukrotny mistrz świata, wykorzystała swoją siłę. Argentyna walczyła w pierwszych dwóch setach, ale ekipa z Europy pokazała moc. Polskie trio w składzie Kamil Semeniuk, Bartosz Kurek i Michał Kubiak było koszmarem dla naszej kadry narodowej - napisali dziennikarze z Ameryki Południowej. 

We wtorek mecz Polski z Iranem w siatkarskiej Lidze NarodówTego meczu Heynen boi się najbardziej. "Martwię się. Moim zadaniem jest chronić zawodników"

W podobnym tonie spotkanie relacjonował także dziennik "Ole". - Polska to za wiele dla Argentyny. Mistrz świata od samego początku postawił trudne warunki i wygrał mecz w trzech setach. Iluzja wymierzenia wielkiego ciosu szybko osłabła - przyznali dziennikarze. 

"Drużyna z Europy w pierwszej i trzeciej odsłonie pokazała, dlaczego jest na drugim miejscu w Lidze Narodów i w zasadzie zapewniła już sobie awans do Final Four" - napisali z kolei dziennikarze "IAM Noticias".

Więcej o: