Znakomity mecz Polaków! Kolejne 3:0! Popis Semeniuka

Kolejny koncert polskich siatkarzy! Tym razem biało-czerwoni ograli Argentyńczyków 25:21, 25:22 i 25:18.

W swoim 13. spotkaniu w ramach tegorocznej edycji Ligi Narodów zawodnicy Vitala Heynena zagrali z Argentyną. Polacy byli faworytami, bo ostatnio są w doskonałej formie. Polacy nie stracili ani jednego seta w trzech kolejnych meczach - z Niemcami, Japonią i Kanadą. Tak świetna seria nastąpiła jednak po wyraźnej porażce z Brazylią, również w stosunku 3:0. A jak było z Argentyną?

W pierwszym secie Polacy utrzymywali kilkupunktową przewagę i wygrali pierwszego seta 25:21. Drużyna Heynena imponowała w ataku, a także była skuteczna podczas zagrywki. Warto wyróżnić Kamila Semeniuka, Michała Kubiaka i Karola Kłosa, którzy zdobyli po cztery punkty.

'Equal Jersey' - akcja Volleyball WorldEksperyment podczas finałów siatkarskiej Ligi Narodów. "Musimy zrobić więcej"

Drugi set był znacznie bardziej wyrównany. Ale także dlatego, że biało-czerwoni zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Na szczęście Polacy znowu imponowali w ataku. Semeniuk zdobył aż dziewięć punktów, a Kubiak i Kłos po sześć. Ostatecznie wygraliśmy 25:22.

Kongres FIFA, wybory gospodarza mundialu 2026. Prezentacja kandydatury USA, Kanady i MeksykuBurza! Gospodarz piłkarskich MŚ straci organizację imprezy?!

Sytuacja w grupie

W trzeciej partii Argentyńczycy wypadli bardzo blado. Polacy, bez najmniejszych kłopotów, wygrali 25:18. Do końca rozgrywek biało-czerwoni rozegrają jeszcze dwa spotkania: z Iranem i Francją, a na ten moment do prowadzącej w tabeli Brazylii tracą dwa punkty.

16. Australia - 1 zwycięstwo, 2 pkt, 7:38

O kolejności w tabeli decyduje najpierw liczba zwycięstw, a następnie punkty i bilans setów.

Polska o krok od awansu do Final Four Ligi Narodów. Kiedy kolejny mecz zespołu Heynena?

Walka o miejsca gwarantujące awans do rundy finałowej wciąż trwa, a zespołom pozostały jeszcze trzy z 15 spotkań. W następnej kolejce reprezentacja Polski zmierzy się z Iranem, który nie ma szans na awans do Final Four. Spotkanie odbędzie się w we wtorek 22 czerwca o godz. 15:00 Relacja na żywo będzie dostępna na portalu Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.