Eksperyment podczas finałów siatkarskiej Ligi Narodów. "Musimy zrobić więcej"

Volleyball World rozpoczął pierwszą na świecie kampanię "Equal Jersey", w ramach której najlepsi zawodnicy będą walczyć o równouprawnienie płci, nosząc specjalne koszulki z własnym nazwiskiem oraz nazwiskiem zawodnika płci przeciwnej. Założą je podczas finałów tegorocznej Ligi Narodów siatkarzy i siatkarek.

Zawodnicy i zawodniczki, którzy mają ten sam numer koszulki, będą z dumą nosić swoje nazwiska na koszulkach podczas finałów Ligi Narodów (VNL) 2021, które odbędą się 25 i 27 czerwca 2021. Te specjalnej edycji Koszulki będą noszone podczas finałów, aby podkreślić, jak sport siatkarski, zawodnicy i kibice starają się walczyć z nierównością płciową, która jest częstym zjawiskiem w świecie sportu.

Zobacz wideo Jak to było z rekordem asów Wilfredo Leona? "Po powtórce stwierdziłem, że as jest zasłużony"

Eksperyment podczas Ligi Narodów. Znamy pierwszych ambasadorów "Equal Jersey"

Pierwsze trzy pary zawodników, które zostały potwierdzone jako ambasadorzy Equal Jersey, to: Lauren Carlini (USA) i Facundo Conte (Argentyna) dzielący nr 7, Natalia Goncharova (Rosja) i Wallace de Souza (Brazylia) dzielący nr 8, oraz Eda Erdem (Turcja i Nimir Abdel-Aziz (Holandia) dzielący nr 14.

Choć zasady w sporcie są często takie same dla wszystkich graczy, nadal istnieje ogromna dysproporcja między płciami w sporcie, której należy się przeciwstawić. Celem siatkówki jest promowanie równych szans w świecie sportu, w którym sportowcy otrzymują takie same nagrody pieniężne i generują taką samą oglądalność niezależnie od płci. Volleyball World zdaje sobie sprawę z tego, że zawsze jest miejsce na poprawę. Dlatego właśnie sport siatkarski, poprzez inicjatywę Equal Jersey, ma na celu poprawę tej sytuacji i zdobycie kolejnego punktu dla równości płci.

Liga Narodów: Niemcy - Polska, siatkówka Jest skład polskich siatkarzy! Vital Heynen zdecydował. Wilfredo Leon nie zagra

"Chcemy pokazać, że siatkówka jest uniwersalna"

- Volleyball World jest dumny z tego, że jest wiodącym propagatorem równości płci w sporcie. Równość płci i inkluzywność są wpisane w DNA siatkówki i zawsze będziemy odmawiać godzenia się na status quo - powiedział Finn Taylor, Dyrektor Generalny Volleyball World.

Magdalena Stysiak podczas meczu Polska - Turcja Stysiak nie wytrzymała po występie Polek w Lidze Narodów. "Dołowali nas, jest mi smutno"

- Siatkówka to sport, w którym na poziomie międzynarodowym kobiety i mężczyźni rywalizują na równych zasadach, z równymi szansami, równą płacą i równą uwagą. Musimy jednak zrobić więcej, aby być liderem w tej kwestii, pokazując kulturę siatkówki opartą na inkluzywności i równości w nowy i innowacyjny sposób, aby zachęcić do podejmowania większych działań w całym świecie sportu - dodał Taylor.

- Rozpoczynając kampanię Equal Jersey, chcemy pokazać, że siatkówka jest uniwersalna. Łączy ludzi, a zawodnicy i kibice wiernie wspierają wszystkich, broniąc równości, różnorodności i inkluzywności, widząc ja jako nieograniczoną siłę - podkreślił Dyrektor Volleyball World.

Liga Narodów: Niemcy - Polska, siatkówka Gdzie i o której oglądać mecz Polska - Argentyna w Lidze Narodów?

Projekt Equal Jersey jest częścią szerszej kampanii nowego pozycjonowania marki i tożsamości wizualnej Volleyball World, która ma na celu zwiększenie globalnej atrakcyjności siatkówki i pokazanie, że jest to sport jak żaden inny. Nowa marka zostanie powołana do życia poprzez szereg kampanii w mediach cyfrowych i społecznościowych, które będą angażować ambasadorów graczy i będą prowadzone w okresie poprzedzającym igrzyska olimpijskie w Tokio.

Więcej o: