Polska sprawiła niespodziankę! Ograła Rosję w ostatnim meczu siatkarskiej Ligi Narodów

Reprezentacja Polski siatkarek zwycięstwem zakończyła zmagania w Lidze Narodów. Polki pewnie pokonały faworyzowane Rosjanki 3:2, odnosząc piątą wygraną w całych rozgrywkach. Siatkarki Jacka Nawrockiego uplasowały się w nich na 11. miejscu w tabeli.

Cztery zwycięstwa i dziesięć porażek - tak wyglądał przed ostatnim meczem z Rosją bilans siatkarek Jacka Nawrockiego w tegorocznej Lidze Narodów. Polki miały szansę na to, aby awansować z trzynastego na jedenaste miejsce w tabeli, ale do tego potrzebowały zwycięstwa nad Rosjankami. Rywalki były z kolei pewne, że zakończą rozgrywki na miejscach 7-8 i tego dnia zagrały bez swojej liderki - Natalii Gonczarowej. W polskim zespole zabrakło za to Malwiny Smarzek, a na skrzydłach grały Magdalena Stysiak, Zuzanna Górecka i Martyna Łukasik.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie. Od stanu 4:5 zdobyły siedem punktów z rzędu i tę kilkupunktową przewagę pewnie utrzymywały do końca partii. Dobrze funkcjonował polski blok, jak również atak oparty na barkach Magdaleny Stysiak. W pierwszej partii Polska zwyciężyła 25:17.

Drugi set był lustrzanym odbiciem pierwszego. Tym razem to Rosjanki w podobnej fazie partii odskoczyły na sześć punktów (12:6) i mimo starań Polek nie dały się im zbliżyć, by choćby doprowadzić do wyrównanej końcówki. Set zakończył się wygraną Rosji do 20.

Liga Narodów: Chiny - Polska, siatkówkaPolska walczyła jak równy z równym, a skończyło się tak jak zwykle

W trzeciej partii znowu świetnie spisywały się siatkarki Jacka Nawrockiego. Na przerwę techniczną schodziły z prowadzeniem 8:5, a potem ich przewaga tylko rosła. Zwycięstwo do 16 mówi wszystko. Zdecydowanie najlepszą siatkarką na parkiecie była Stysiak, a do tego Polki dokładały kolejne punkty blokiem i popełniały mniej błędów od swoich przeciwniczek.

W czwartym secie Polki wydawały się mieć pełną kontrolę i zmierzać pewnie do zwycięstwa w całym spotkaniu. Prowadziły już 16:9, po czym Rosjanki z kolejnych 12 punktów wygrały aż 10 i po kilku minutach to one były na prowadzeniu (18:19). Polkom nie udało się już zatrzymać rozpędzonych rywalek, które wygrały 25:22 i doprowadziły do tie-breaka. Główną przyczyną takiej sytuacji była zapaść Polek w ataku,  bowiem skończyły one zaledwie 8 piłek w czwartym secie przy 17 punktach w tym elemencie reprezentacji Rosji

Decydująca partia rozpoczęła się dla polskich siatkarek świetnie. Przy zagrywce Katarzyny Wenerskiej Polki wyszły na szybkie prowadzenie 4:0, a sama Wenerska zakończyła tę serię asem serwisowym. Po świetnych atakach i asie Zuzanny Góreckiej zrobiło się 10:4, a całego tie-breaka (15:7) i mecz skutecznym atakiem zakończyła Martyna Łukasik.

"O ja! Kosmos!". Patryk Dobek pobiegł najszybciej na świecie i straszy rywali!

Polskie siatkarki ostatecznie pokonały Rosję 3:2. Odnosząc piąte zwycięstwo w rozgrywkach, Polki uplasowały się na 11. miejscu w tegorocznej Lidze Narodów. Najwięcej punktów dla polskiego zespołu zdobyła Magdalena Stysiak - 26, a 17 dołożyła Zuzanna Górecka. Zawodniczki Jacka Nawrockiego nie osiągnęły imponującego wyniku, ale trzeba wierzyć, że zdobyły za to doświadczenie, które zaprocentuje już na wrześniowych mistrzostwach Europy.

15. Korea Południowa - 14 meczów, 3 zwycięstwa, 9 pkt, sety 14:37;
16. Tajlandia - 15 meczów, 2 zwycięstwa, 6 pkt, sety 11:40.

W turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w czwartek i piątek, zagrają drużyny USA, Brazylii, Japonii oraz Turcji.