Tak wygląda tabela siatkarskiej Ligi Narodów po kolejnym meczu Polski

Reprezentantki Polski zostały pokonane 0:3 przez zawodniczki z Chin. W niedzielę biało-czerwone czeka ostatni występ podczas Ligi Narodów - a rywalki również będą wymagające. Które miejsce w tabeli obecnie zajmują polskie siatkarki?

Reprezentantki Chin były zdecydowanymi faworytkami w meczu z Polską. Mimo tego Polki bardzo dobrze zaczęły pierwszego seta. O zaciętości walki świadczy chociażby to, że żadnej z drużyn nie udało się zdobyć przewagi większej niż jeden lub dwa punkty. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wygraną 26:24 dla Chinek.

Liga Narodów siatkarek. Polska przegrała 0:3 z Chinami

W drugim secie reprezentantki Polski także wydzierały każdy możliwy punkt. Niestety błędy Polek w końcówce tej partii sprawiły, że rywalki zaczęły zdobywać przewagę. Zawodniczki z Chin wygrały także drugiego seta, tym razem przewagą 25:22.

Najgorzej w wykonaniu biało-czerwonych wypadł trzeci set. W pewnym momencie Chinki prowadziły już 16:8. Trzecia odsłona meczu zakończyła się przegraną Polek 16:25.

Końcówka Ligi Narodów to dla Polek starcia z drużynami, które uznawane są za najlepiej prezentujące się zespoły w turnieju. Polki przegrały już starcie ze Stanami Zjednoczonymi, a w sobotę także z Chinami. Ostatni mecz w Lidze Narodów to spotkanie z Rosją, które odbędzie się w niedzielę 20 czerwca o godzinie 16:00.

Tabela Ligi Narodów po meczu Polska - Chiny

Dwa lata temu Polki zakończyły Ligę Narodówna piątym miejscu - razem z Włoszkami. Jak obecnie prezentuje się tabela turnieju?

1. USA - 14 meczów, 42 pkt, sety 42:4;
  2. Brazylia - 13 meczów, 34 pkt, sety 36:9;
  3. Japonia - 14 meczów, 30 pkt, sety 33:18;
  4. Turcja - 13 meczów, 27 pkt, sety 33:17;
  5. Chiny - 14 meczów, 27 pkt, sety 32:21;
  6. Dominikana - 14 meczów, 27 pkt, sety 31:23;
  7. Holandia - 13 meczów, 23 pkt, sety 27:21;
  8. Rosja - 14 meczów, 23 pkt, sety 28:23;