Atomowe uderzenie Kurka! Niemcy rozbici. Polak z akcją meczu [WIDEO]

Siatkarze reprezentacji Polski w czwartkowy wieczór odnieśli 10 zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów, pokonując Niemców 3:0. Jedną z akcji meczu było świetne zagranie Bartosza Kurka na początku trzeciego seta, po którym biało-czerwoni zyskali trzypunktową przewagę.

Przebieg meczu z naszymi zachodnimi sąsiadami potwierdził wcześniejsze podejrzenia. W pierwszym secie podopieczni Vitala Heynena rozprawili się z rywalem 25:22, w drugim secie pozwolili mu na zdobycie zaledwie 19 punktów, natomiast w decydującej części wynik 25:20 zapewnił Polakom pewne zwycięstwo 3:0.

Atomowe uderzenie Bartosza Kurka

W meczu z Niemcami najskuteczniejszym spośród polskich siatkarzy był Bartosz Kurek, który zdobył łącznie 16 punktów (14 po atakach i dwa po blokach). Wilfredo Leon zapewnił polskiej drużynie 13 punktów, natomiast Michał Kubiak 11. Oprócz Kurka, dwa punkty po bloku zdobył również Michał Nowakowski.

Jedną z akcji meczu niewątpliwie było zagranie Bartosza Kurka z początku trzeciego seta. Kiedy wydawało się, że po silnym ataku Niemców biało-czerwoni nie zdołają obronić piłki, Wilfredo Leon odegrał do Kurka, a ten atomowym uderzeniem nie pozwolił przeciwnikom na skuteczną obronę.

Polacy gonią Brazylię

W czwartkowej serii meczów Ligi Narodów faworyci odnosili zwycięstwa. Brazylia bez większych problemów pokonała 3:0 Australię, Słowenia pokonała Iran 3:1, a Rosja bez straty seta rozprawiła się z Bułgarią. Dość nieoczekiwanej porażki doznali Francuzi, którzy ulegli 2:3 w starciu z Włochami.

Po 12. kolejkach Ligi Narodów siatkarze reprezentacji Polski zajmują drugie miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do Brazylii. Po meczu z Niemcami podopieczni Vitala Heynena mają trzy dni wolnego. Od poniedziałku do środy zmierzą się z kolei odpowiednio z Argentyną, Iranem i Francją.