Aż niewiarygodne! Rywale oddali Polakom ponad 30 punktów. Tak zakończyli mecz [WIDEO]

33 - to aż niewiarygodne, ale właśnie tyle punktów według pomeczowych statystyk japońscy siatkarze oddali Polakom, popełniając mnóstwo błędów w ataku, na zagrywce i w przyjęciu. Drużyna Vitala Heynena pokonała ich w trzech setach i objęła prowadzenie w tabeli Ligi Narodów.

Polscy siatkarze zmietli Japończyków z boiska, a rywale momentami nie wiedzieli, co się dzieje - tak opisaliśmy kolejne zwycięstwo drużyny Vitala Heynena podczas Ligi Narodów. 3:0 (25:14, 25:18, 25:19) nie dało im jednak dużo materiału szkoleniowego, którego tak bardzo szuka belgijski trener. 

Zobacz wideo Jak to było z rekordem asów Wilfredo Leona? "Po powtórce stwierdziłem, że as jest zasłużony"

Japonia oddawała Polakom punkty seriami. Multum błędów!

Japończycy od początku spotkania popełniali bowiem ogrom błędów. Byli fatalni w polu zagrywki, wiele razy nieskutecznie atakowali i byli blokowani. Ich jedyną skuteczną bronią była gra przez środkowych, którą czasem udawało się zaskoczyć Polaków. 

Vital Heynen trafiony zagrywką podczas meczu Polska - Japonia w Lidze Narodów 2021Vital Heynen trafiony, ale nasza drużyna nie. A szkoda! Japonia nie pomogła

Po trzech setach Japonia ostatecznie oddała polskim siatkarzom aż 33 punkty za darmo. Złożyło się na to osiem błędów w ataku, sześć w przyjęciu i aż dziewiętnaście zepsutych zagrywek. Jedną z nich trafili nawet Vitala Heynena.

- Co nabiorą powietrza, to przebijają ten swój balon - mówił komentujący to spotkanie dla Polsatu Sport Wojciech Drzyzga. Zepsuta zagrywka Japończyków nawet skończyła mecz. Dla porównania Polacy oddali Japończykom tylko 14 punktów.

Liga Narodów: Japonia - Polska, siatkówkaPolacy zmietli rywali! Rewelacja Ligi Narodów nie wiedziała, co się dzieje!

Polscy siatkarze liderami tabeli Ligi Narodów. Brazylijczycy odbiorą im prowadzenie jeszcze w środę?

Wygrana Polaków oznacza, że w tym momencie są liderem tabeli Ligi Narodów z dorobkiem 27 punktów i o punkt przed Brazylią. Ci mają jednak jeszcze do rozegrania środowy mecz z Iranem o godzinie 21:00.

Liga Narodów: Polska - Brazylia, siatkówkaTak wygląda tabela Ligi Narodów po meczu z Japonią. Polska liderem!

Polacy kolejne i ostatnie spotkanie w czwartej serii meczów Ligi Narodów zagrają w czwartek z Niemcami o godzinie 21:00. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.