Słowenia pomogła Polsce w meczu z Brazylią! Tak wygląda tabela Ligi Narodów

Reprezentacja polskich siatkarzy zmniejszyła stratę do prowadzącej w Lidze Narodów - Brazylii. Trzykrotni mistrzowie świata stracili bowiem punkt w meczu ze Słowenią.

Polscy siatkarze na początek wtorkowego dnia wykorzystali szansę na dogonienie w tabeli Brazylijczyków. Wygrali pewnie 3:0 z Kanadą i umocnili się na pozycji wicelidera tabeli Ligi Narodów. By zmniejszyć przewagę do lidera, musieli liczyć, że bardzo dobrze spiszą się Słoweńcy i zdobędą punkty w meczu z Brazylijczykami.

Vital Heynen ma za sobą trudne decyzje. 'Musiałem im odebrać marzenia'Vital Heynen zaskoczony wynikami Polaków. Wybór składu jest niemożliwy

Kapitalna końcówka Lucarelliego

Pierwszy set tego spotkania miał sensacyjny przebieg. Słoweńcy wygrali aż 25:15! W kolejnej partii Brazylijczycy wygrali po emocjonującej końcówce 25:22. Fatalnie jednak zaczęli trzeciego seta, w którym przegrywali już 1:5 i aż 5:14. Riposta trzykrotnych mistrzów świata (z lat 2002, 2006 i 2010) była jednak znakomita, bo do tie-breaku doprowadzili w mocnym stylu, wygrywając czwartego seta 25:13.

W decydującej partii przy stanie 12:12 na parkiecie pojawił się Ricardo Lucarelli, który wcześniej długo siedział na ławce rezerwowych. Od razu zaliczył asa serwisowego. Chwilę później ten 29-letni przyjmujący posłał kolejną "bombę", a jego koledzy popisali się skutecznym blokiem. Mecz zakończył nieudanym atakiem ze środka, wprost w siatkę, środkowy Słoweńców - Jan Kozamernik.

Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli: Wallace de Souza (18) i Joandry Leal (17), a dla Słoweńców  Klemen Cebulj (16), który gra w Asecco Resovii Rzeszów.

Po tym zwycięstwie Brazylijczycy wciąż mają przewagę nad Polakami, ale nie trzech, a dwóch punktów. Co jednak ważne, mają też jedno zwycięstwo więcej.

W środę drużyna Vitala Heynena zagra z Japonią. Początek meczu o godz. 15. Brazylijczycy zmierzą się z Iranem (godz. 21).

Sensacja w LN! Słabeusz powalił potentata i zdobył pierwsze punkty!Sensacja w LN! Słabeusz powalił potentata i zdobył pierwsze punkty!