Transferowy hit! Malwina Smarzek-Godek ma nowy klub

Malwina Smarzek-Godek została nową zawodniczką Lokomotiwu Kaliningrad. Polka będzie współpracowała w nowej drużynie z polskim trenerem Błażejem Krzyształowiczem.

Reprezentacja Polski siatkarek bierze obecnie udział w turnieju Ligi Narodów rozgrywanym w Rimini. Polki nie prezentują się jednak najlepiej. Z 12 spotkań wygrały zaledwie cztery i w tabeli zajmują miejsce dopiero w drugiej części tabeli. W kolejnym spotkaniu nasze kadrowiczki zmierzą się w piątek 18 czerwca z USA. 

Zobacz wideo Co się dzieje u siatkarzy? Fragmenty treningów pokazali Paweł Zatorski i Norbert Huber

Liderka reprezentacji Polski zmieniła klub. Będzie współpracowała z polskim trenerem

Polki rozgrywają turniej w Rimini, ale nie przeszkadza to w negocjacjach transferowych. Jedna z liderek reprezentacji Polski Malwina Smarzek-Godek zmieniła klub. 25-letnia zawodniczka od przyszłego sezonu będzie reprezentowała barwy Lokomotiwu Kaliningrad. O transferze poinformował klub za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

 

Sensacja w LN! Słabeusz powalił potentata i zdobył pierwsze punkty!Sensacja w LN! Słabeusz powalił potentata i zdobył pierwsze punkty!

Lokomotiw Kaliningrad to aktualny mistrz Rosji. W dwóch wcześniejszych sezonach natomiast zdobywała  dwa srebrne medale (2019 i 2020). Na koncie ma także jeden Superpuchar Rosji (2019). Oprócz Smarzek-Godek do drużyny od przyszłego sezonu ma dołączyć także trener Grot Budowlanych Łódź Błażej Krzyształowicz. 

Siatkówka: Mecz Polska - Włochy siatkarek podczas Ligi NarodówTak wygląda tabela siatkarskiej Ligi Narodów po meczu Polska - Niemcy

Malwina Smarzek-Godek do niedawna reprezentowała barwy włoskiego Igor Gorgonzola Novara, z którym w zeszłym sezonie zdobyła wicemistrzostwo Włoch. Wcześniej w Polsce występowała w barwach Chemika Police, z którym dwukrotnie zdobywała mistrzostwo Polski (2017 i 2018). 

Więcej o: