Niemcy w szoku po klęsce w Lidze Narodów. Polska będzie kolejna?

Tajskie siatkarki zaskoczyły wszystkich pokonując reprezentantki Niemiec 3:1 w 10. kolejce Ligi Narodów Kobiet. To pierwsza wygrana Tajlandii w turnieju. Zespół wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a w następnej kolejce zmierzy się z reprezentacją Polski.

Tajki już od początku sobotniego spotkania pokazały, że chcą zwyciężyć. Co prawda przegrały pierwszy set 24:26, jednak to nie powstrzymało ich od odrobienia strat. W drugiej części gry to one dominowały na parkiecie, co udowodniły wygrywając 25:11. Wynik ten powtórzyły również w trzecim secie, a zdecydowanie najważniejszym elementem była ostatnia część spotkania. Azjatki wręcz rozgromiły Niemki 25:16 i przypieczętowały swój sukces w siatkarskiej Lidze Narodów Kobiet. - Fatalny błąd - tak porażkę podsumował niemiecki Sport1.de.

Zobacz wideo Co się dzieje u siatkarzy? Fragmenty treningów pokazali Paweł Zatorski i Norbert Huber

Sensacyjne zwycięstwo Tajek w Lidze Narodów Kobiet. Polska kolejnym rywalem

Wygrana w meczu z siatkarską reprezentacją Niemiec przybliżyła Tajki do przedostatnich w tabeli Koreanek. Obecnie zespół Kittikuna Sri-Utthawonga traci do rywalek tylko jeden punkt. Zadanie to nie należy do najłatwiejszych, ponieważ przed Azjatkami spotkania m.in. z Brazylią, która zajmuje 2. miejsce w tabeli z bilansem ośmiu wygranych i dwóch porażek czy z będącą na 9. pozycji Belgią. Jak prezentuje się pełna tabela Ligi Narodów Kobiet?

TABELA SIATKARSKIEJ LIGI NARODÓW KOBIET:

 1. Stany Zjednoczone - 30 pkt (30:2 w setach)
 2. Brazylia - 25 pkt
 3. Japonia - 22 pkt
 4. Turcja - 21 pkt
 5. Holandia - 21 pkt
 6. Dominikana - 20 pkt
 7. Rosja - 17 pkt
 8. Chiny - 15 pkt
 9. Belgia - 11 pkt
 10. Serbia - 14 pkt
 11. Polska - 10 pkt
 12. Kanada - 10 pkt
 13. Niemcy - 9 pkt
 14. Włochy - 8 pkt
 15. Korea Południowa - 4 pkt
 16. Tajlandia - 3 pkt

Warto dodać, że najbliższymi przeciwniczkami Tajek będą reprezentantki Polski. Spotkanie obu drużyn odbędzie się w niedzielę (13 czerwca) o godz. 19:30. Będzie to również szansa dla kadrowiczek Jacka Nawrockiego do odwrócenia niechlubnej passy trzech porażek w siatkarskiej Lidze Narodów. W sumie Polki przegrały siedem spotkań w tegorocznych rozgrywkach. Jedynymi zespołami, z którymi dotychczas wygrały kadrowiczki są Włochy (3:2), Korea Południowa (3:0) oraz Kanada (3:2). 

Więcej o: