Jeden polski siatkarz był sam w meczu z Brazylią. "Urządzili nam Pulp Fiction. Bezradność, nicość"

Reprezentacja Polski siatkarzy poniosła w piątek drugą porażkę w tegorocznej Lidze Narodów. Polacy przegrali w hicie z Brazylią 0:3 (17:25, 26:28, 19:25). "Rozwalili nas" - takie opinie można znaleźć po meczu na Twitterze.

Reprezentacja Polski zdecydowanie nie może zaliczyć do udanych swojego dziewiątego spotkania w Lidze Narodów. Polacy odnieśli bardzo bolesną porażkę z Brazylią (0:3). Nasi kadrowicze zostali zdominowani przez rywali i tylko w drugim secie udało im się chwilowo nawiązać walkę

Zobacz wideo Co się dzieje u siatkarzy? Fragmenty treningów pokazali Paweł Zatorski i Norbert Huber

W wyniku tej porażki Polska straciła pozycję lidera w tabeli Ligi Narodów na rzecz swoich piątkowych przeciwników. Dla naszej kadry była to już druga porażka podczas turnieju rozgrywanego w Rimini. Wcześnie drużyna prowadzona przez Vitala Heynena została pokonana przez Słowenię 1:3. 

Liga Narodów: Polska - Brazylia, siatkówkaTak wygląda tabela Ligi Narodów po meczu Brazylia - Polska. Zmiany, zmiany, zmiany!

Twitter komentuje na gorąco porażkę Polaków. Takie mecze też mogą się przytrafić

Po zakończeniu spotkania z Brazylią na Twitterze rozgorzała dyskusja na temat występu Polaków. Kibice i eksperci byli zgodni, że był to bardzo słaby mecz naszej kadry i żeby pokonać takich rywali jak Brazylijczycy, trzeba dać z siebie wszystko. 

- Jak tak dalej pójdzie to w święta w Polsacie film "Kamil sam w meczu z Brazylią" - napisał Michał Wolanin, odnosząc się do Kamila Semeniuka

- Żeby wygrywać z Brazylią, trzeba grać na sto procent. Ważny materiał dla sztabu Vitala Heynena. Nie wątpię, że zostaną wyciągnięte właściwe wnioski. Nasz cel - Igrzyska Olimpijskie. Profesor Wallace urządził nam istne "Pulp Fiction" - podsumował natomiast poseł Andrzej Rozenek.

- Wszystkim tym, którzy wieszają już naszym siatkarzom złote medale olimpijskie na szyjach, dedykuję dzisiejszy mecz z Brazylią. Oczywiście nic się nie stało, dalej realizujemy plan. Ale trzeba mieć świadomość, że takie mecze też mogą się przytrafić - przyznał dziennikarz Krzysztof Sędzicki. 

W samej końcówce drugiego seta doszło jeszcze do poważnej kontrowersji. Polacy obronili trzy setbole dla reprezentacji Brazylii, ale przy czwartym ocenili zagranie Wilfredo Leona jako przełożenie ręki na drugą stronę i skończyło się na 28:26 dla Brazylii. Decyzja ta wzbudziła mieszane uczucia.

- 3:0 dla Brazylii. Przegrywamy drugi mecz w tej Lidze Narodów. Szkoda, trochę bezradność, trochę nicość. Rozwalili nas oprócz drugiego seta, gdzie w końcówce nas trochę oszukano - napisał jeden z internautów. 

Polacy przegrali z Brazylią 0:3 w Lidze NarodówBrazylia nie dała żadnych szans Polsce w meczu na szczycie Ligi Narodów!

Kolejne spotkanie w Lidze Narodów reprezentacja Polski rozegra dopiero we wtorek 15 czerwca. Rywalem naszych siatkarzy będzie Kanada. Rozpoczęcie spotkania zaplanowane jest na godzinę 18:00.

Więcej o: