Jest kadra Polaków na hitowy mecz z Brazylią. Vital Heynen zdecydował

Polscy siatkarze na mecz z Brazylią przygotowali swój najsilniejszy możliwy skład. Vital Heynen jak zawsze zmuszony był odrzucić czterech zawodników, których nie może zawrzeć wśród czternastki na piątkowe spotkanie. Tym razem żadnym z nich nie był Wilfredo Leon, Michał Kubiak, czy Bartosz Kurek, dla którego będzie to bardzo ważny sprawdzian.

Po dwóch łatwych zwycięstwach w trzecim tygodniu rozgrywek Ligi Narodów we włoskim Rimini - po 3:0 z Bułgarią i Holandią przyszedł czas na poważny sprawdzian zawodników Vitala Heynena. Belg wybrał już kadrę, która wystąpi w bardzo trudnym spotkaniu przeciwko Brazylii.

Zobacz wideo Co się dzieje u siatkarzy? Fragmenty treningów pokazali Paweł Zatorski i Norbert Huber

Znamy skład Polaków na Brazylię. Heynen stawia na najlepszych 

Kogo zabraknie? Tym razem czterema zawodnikami poza kadrą meczową zostali Karol Kłos, Maciej Muzaj, Norbert Huber i Tomasz Fornal. Trzech z nich - wszyscy poza Huberem - grali z Holandią w czwartek.

Vital Heynen i Fabian Drzyzga podczas meczu Ligi Narodów z HolandiąHit! Drzyzga zabrał Heynenowi tablicę i zaczął pisać. Zażartował z trenera

Heynen posyła zatem na boisko najsilniejszą kadrę z możliwych - są w niej Wilfredo Leon, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, czy Kamil Semeniuk.

Kadra Polaków na mecz z Brazylią w Lidze Narodów:

  • atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek
  • środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski
  • przyjmujący: Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz
  • rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
  • libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Liga Narodów: Polska - Holandia, siatkówkaHolenderskie media po klęsce z Polską. "To nie był prawdziwy mecz". "Zbyt silni"

Kurek, Kubiak i Semeniuk w wyjściowej szóstce? Ważny mecz dla atakującego

Jak powinien wyglądać wyjściowy skład Polaków? Wydaje się, że w ataku Heynen da szansę Bartoszowi Kurkowi, dla którego będzie to bardzo ważne spotkanie. W dwóch wcześniejszych nie zawsze dawał potrzebną na prawym skrzydle pewność i solidność. Jeśli na dobrym poziomie zagra jednak z Brazylią, powinien dać wyraźny znak Vitalowi Heynenowi - jestem gotowy. Poza nim na skrzydłach pojawią się najprawdopodobniej Kamil Semeniuk i Michał Kubiak. Poza nimi w składzie zagrają zapewne także Piotr Nowakowski z Kubą Kochanowskim na środku, Fabian Drzyzga w roli rozgrywającego i Damian Wojtaszek jako libero. 

Gwiazdy także w składzie Brazylii

Wśród Brazyliczyków nie ma tylko dwóch zawodników zgłoszonych do kadry na Ligę Narodów - środkowego Matheusa Santosa i atakującego Felipe Roque, obu grających w lidze brazylijskiej. To oznacza, że z Polakami wystąpią takie gwiazdy jak przyjmujący Joandry Leal i Ricardo Lucarelli, atakujący Wallace, czy rozgrywający Bruno Rezende. 

Hit Ligi Narodów Polska - Brazylia! Gdzie i o której oglądać mecz? [TRANSMISJA]Hit Ligi Narodów Polska - Brazylia! Gdzie i o której oglądać mecz? [TRANSMISJA]

Spotkanie między Polską a Brazylią będzie walką o pozycję lidera tabeli siatkarskiej Ligi Narodów. Mecz rozpocznie się w piątek 11 czerwca o godzinie 21:00. Transmisję będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport oraz TVP2. Dostępna będzie także w serwisach online: Ipla.tv i sport.tvp.pl. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: