Siatkówka w Warszawie uratowana! Klub PlusLigi ma nowego właściciela

Verva Warszawa ma nowego właściciela! Jak poinformował klub w oficjalnym komunikacie 9 czerwca podpisano umowę, na mocy której sprzedano 100 procent udziałów w spółce Projekt Warszawa Sp. z o.o., mającej pełnię władzy w klubie.

Po dwóch sezonach PlusLigi poinformowano, że Orlen postanowił nie kontynuować finansowania siatkarskiego zespołu z Warszawy. - Decyzja ta jest wynikiem przeprowadzonego audytu dotychczasowej współpracy, analizy potencjału marketingowego i biznesowego oraz pozostałych czynników wpływających na wizerunek spółki - przekazali przedstawiciele Orlen Paliwa w komunikacie, opublikowanym pod koniec maja.

Zobacz wideo Co się dzieje u siatkarzy? Fragmenty treningów pokazali Paweł Zatorski i Norbert Huber

Verva Warszawa uratowana!

Po blisko dwóch tygodniach klub z Warszawy ogłosił, że ma nowego właściciela. - W dniu 9 czerwca 2021 r. podpisana została umowa, na mocy której 100 procent udziałów w spółce zakupił Pan Grzegorz Pawlak - można przeczytać w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie klubu.

- Pan Grzegorz Pawlak jest założycielem, Prezesem Zarządu i akcjonariuszem spółki Plast-Box S.A. notowanej na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Pan Grzegorz Pawlak jako prywatny inwestor przedstawił najatrakcyjniejszą długookresową strategię dla klubu, gwarantującą stabilność i bezpieczeństwo finansowe, pozwalające na walkę o najwyższe trofea w rozgrywkach krajowych i europejskich - dodano.

To kolejny raz, gdy klub z Warszawy drżał o swoją przyszłość. Długo trwała batalia o przetrwanie siatkarskiego zespołu z Warszawy po tym, gdy w 2019 r. upadłość ogłosił ówczesny sponsor drużyny, firma ONICO. Gdy wydawało się, że nie uda się drużynie Andrei Anastasiego przystąpić do sezonu ligowego, powstał twór o nazwie Projekt Warszawa, który przejął większość składu i rozpoczął rywalizację w PlusLidze. Kilkanaście dni później poinformowano, że sponsorem tytularnym został Orlen, a zespół nazywał się od tej pory Verva Warszawa Orlen Paliwa.

Więcej o: